Підстави звільнення з ЗСУ під час війни

"Закони марно існують для тих, хто не має мужності і засобів захищати їх".

Шипко Ілля Анатолійович
E-mail
shypko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-46

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення та звільнення.

Зв'язатися зараз

Підстави звільнення з ЗСУ під час війни

Час прочитання: 3 хв.

Звільнення з військової служби навіть у мирний час було не простою задачею. Але військовослужбовці принаймні знали терміни та підстави звільнення від військової служби. А під час війни дане питання набуло нмалого значення. Це пов’язано з тим, що життєві обставини змінюються, а разом із ними змінюється можливість перебувати на службі військовослужбовців.

Основні підстави звільнення від служби в ЗСУ під час війни:

  1. Досягнення граничного віку перебування на службі. Всім відомо, що граничний вік для військовослужбовців рядового складу становить 60 років, для офіцерів – 65 років. Отже, досягнення цього віку і є підставою для звільнення зі служби в ЗСУ.
  2. Стан здоров’я військовослужбовця. Друга основна підстава для звільнення зі служби. Адже якщо військовий внаслідок захворювання або поранення не може продовжувати службу то він підлягає звільненню з ЗСУ.
  3. За наявності обвинувального вироку щодо військовослужбовця за яким його засуджено до позбавлення або обмеження волі.
  4. За наявності сімейних обставин або інших поважних причин. Наприклад, якщо у військовослужбовця народилася третя дитина під час війни, то це є підставою для звільнення його з військової служби.

Чим регулюється?

Питання звільнення з ЗСУ під час війни регулюється Законом України “Про військовий обов’язок та військову службу”.

 

Підстави звільнення з ЗСУ під час війни - urb 9877 2 scaled e1625490505703

Підстави звільнення з ЗСУ під час війни - employee portfolioЯкими документами підтвердити обставини, що дають право на звільнення?

Перелік документів залежить від підстави звільнення. Наприклад, при звільненні за станом здоров’я повинен обов’язково бути висновок ВЛК про непридатність до подальшого проходження військової служби. Якщо це з підстав засудження військовослужбовця до позбавлення або обмеження волі, то обвинувальний акт, що набрав законної сили. При звільненні за сімейними обставинами додаються документи, що підтверджують настання таких обставин (народження дітей, необхідність догляду за членами сім’ї, інвалідність батьків або дружини тощо).

Порядок звільнення з підстав, що зазначені вище

  • Подання рапорту про звільнення командиру частини з наданням до нього документів, що дають право на звільнення. Документи, що подаються у форматі сканкопій повинні бути належним чином завірені.
  • Розгляд рапорту та поданих документів, прийняття рішення та видача наказу про звільнення зі служби ЗСУ

 

Підстави звільнення з ЗСУ під час війни - fast timeСтрок звільнення

Строк звільнення з військової служби під час війни є індивідуальним. Він залежить від повноти подачі документів, правильного складанні рапорту, а також вчасності його розгляду командарим частини.

Отже, якщо у Вас або Ваших рідних є підстава для звільнення з ЗСУ під час війни і Ви бажаєте нею скористатися, то не втрачайте часу, а робіть все для того, щоб її реалізувати.

За потреби звертайтеся до фахівців в галузі військового права та реалізуйте свої права надані законодавством України навіть під час війни. Заповніть форму нижче для розрахунку вартості супроводу юристом процедури звільнення з ЗСУ та отримайте первинну консультацію.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація