Підстави звільнення від мобілізації

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Підстави звільнення від мобілізації

Час прочитання: 2 хв.

В період дії воєнного стану, особи, які підлягають мобілізації, починають замислюватися про вручення повістки.  Однак, не всі особи можуть нести військову службу з певних причин. Такими причинами може бути як стан здоров’я так і певні сімейні обставини.

Кожен громадянин нашої країни має відповідні права та обов’язки. В свою чергу, як показує практика, військовозобов’язані, на жаль, не завжди орієнтуються в своїх правах. Так, в законодавстві чітко передбачені випадки на яких особа має підстави для звільнення від мобілізації. Такий перелік міститься в статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що стосується відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації. Необхідно зазначити, що відстрочка надається на той термін, допоки є відповідна підстава. В свою чергу, звільняються від мобілізації особи,які визнані в установленому порядку особами з інвалідністюбезстроково, або на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку.

 

  • Чи потрібно повідомляти ТЦК та СП (військкомат) щодо наявності права на відстрочку?

- Так, потрібно. У разі не реалізації Вашого права на відстрочку, Вас можуть мобілізувати, оскільки у військкоматі може не бути Ваших оновлених даних.

  • Як повідомити ТЦК та СП (військкомат) щодо наявності права на відстрочку?

- Особисто або через пошту.

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

Якщо Ви отримали повістку, Ви можете з’явитися до військкомату у зазначений час, підготувавши та сформувавши відповідні документи, які підтверджують факт права на звільнення від мобілізації та написати заяву. Дані документи, мають зареєструвати як вхідну кореспонденцію, щоб було підтвердження надання таких документів і долучення до Вашої особової справи.

Інший варіант, до вручення повістки, повідомити військкомат заздалегідь. Механізм майже той самий, пишите заяву, долучаєте підтверджуючі документи, та направляєте цінним листом з описом із повідомленням про вручення.

Порада: у разі якщо Вам відмовили, Ви маєте отримати цю відмову офіційно – письмово, а не в усній формі. Для того, аби проаналізувати відмову і додати документи, яких не вистачає і переподати їх, а також мати можливість оскаржити дане рішення у суді.

Однак, трапляються випадки, коли ТЦК та СП все ж таки мобілізовують осіб, які мали підстави для звільнення з військової служби, через те що, особа не оновила данні про себе або не підтвердила факт, який передбачає таке звільнення.

 

Тому, щоб не допустити такої помилки, краще наперед проконсультуватися з юристом, який проаналізує Вашу ситуацію та надасть відповідну правову допомогу. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з військового права Вам зателефонує для надання первинної консультації та зорієнтує щодо алгоритму дій та взаємодії з ТЦК.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація