"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".
Керівник практики міграційного права
Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.
Підстави набуття громадянства України
Набуття громадянства України – питання, яке ретельно врегульоване чинними нормативно-правовими актами. Зокрема вичерпний перелік підстав для набуття українського громадянства передбачено у ст. 6 Закону «Про громадянство України». Ознайомимося з ними більш детально.
Як можна отримати громадянство України?
Отож, громадянство можна набути:
- за народженням та територіальним походженням;
- внаслідок прийняття до громадянства чи поновлення у ньому;
- внаслідок усиновлення або встановлення над дитиною піклування чи опіки;
- у зв’язку з тим, що обоє батьків дитини є громадянами України;
- у зв’язку з визнаним чи встановленим фактом материнства або батьківства.
Також може йтися про інші підстави, котрі передбачені міжнародними договорами, до яких доєдналася Україна. Це стосується угод стосовно спрощеного порядку зміни громадянства.
Кожна з цих підстав є деталізованою в згаданому законі. Приміром, коли йдеться про громадянство за народженням, це стосується не лише дітей, народжених від громадян України, а й дітей, народжених від іноземців, котрі тривалий час на законних підставах проживають на території України. Також ця правова норма стосується так званих знайд – новонароджених дітей, котрі знайдені на території України, батьки яких є невідомими.
Як відбувається прийняття до українського громадянства?
Якщо особа хоче прийняти громадянство України, вона повинна відповідати тим вимогам, які висуває до неї чинне законодавство. Зокрема йдеться про ст. 9 Закону «Про громадянство України». Отож, такій людині потрібно визнавати й дотримуватися Конституції та чинних законів нашої держави. Вона має у встановленому законом порядку подати декларацію про відсутність іноземного громадянства або зобов’язання його припинити.
Також така людина має, як мінімум, 5 років законно безперервно мешкати на території нашої держави. Коли йдеться про особу, яка приїхала до України, не маючи ніякого громадянства, то це 3 роки. Початок цього терміну може обчислюватися 2 шляхами – від моменту визнання особою без громадянства або від моменту в’їзду на територію України.
Серед інших вимог є наявність дозволу на імміграцію, законні джерела доходу та знання державної мови на тому рівні, якого достатньо, аби нею спілкуватися.
Датою, коли особа приймається до громадянства України, є день, коли виданий відповідний президентський Указ.
Чим ми можемо бути корисними?
Юристи практики міграційного права юридичної компанії «Приходько та партнери», добре розуміються на міграційному законодавстві. Воно є однією з найбільш затребуваних галузей у нашій роботі. Ми регулярно відслідковуємо новини своєї сфери та занурюємося в законодавчі оновлення не лише на рівні теорії, а й у своїй щоденній практичній роботі. Тому ми забезпечимо якісне консультування та юридичний супровід у значимих для вас питаннях.
Якщо ви перебуваєте за межами України, це не є проблемою для нашої співпраці. Ми надаємо консультації не лише очно в своєму офісі, а й дистанційно. Наші фахівці можуть дати відповіді на актуальні для вас запитання як по відео, так і по аудіо зв’язку. Тож звертайтеся – ми задіємо увесь свій досвід та знання, аби якісно допомогти.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Керівник практики міграційного права
Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня