ПІДСТАВИ ДЛЯ РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

ПІДСТАВИ ДЛЯ РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ

Час прочитання: 2 хв.

Сімейне законодавство вказує нам, що шлюб - союз чоловіка та жінки. Вступаючи в цей союз одні живуть в ньому протягом усього життя, а інші - розривають його. Підстав для розірвання шлюбу може бути безліч. Навіть не бажання чоловіка та жінки проживати разом може бути підставою для розірвання шлюбу. Адже ніхто не може бути примушений до перебування у шлюбних відносинах. Але для того, щоб розуміти які підстави можуть бути для розірвання потрібно розуміти їх відмінності від припинення шлюбу.

Припинення шлюбу може відбуватися з різних підстав (визнання недійсним, смерті одного з подружжя, розірвання тощо). Тобто, однією з підстав припинення шлюбу є саме його розірвання.

Основні підстави розірвання

  • Підстава 1. Добровільна згода.

Якщо чоловік та жінка розуміють, що їх шлюб не має майбутнього, то вони за згодою такий шлюб розривають. Незалежно від того чи є діти у подружжя чи їх не має, наявність спільної згоди зробить процес розірвання шлюбу швидким та не принесе дискомфорту сторонам. Але на практиці таких подружніх пар досить не багато, адже крім подружніх відносин чоловіка та жінку часто пов'язують майнові та інші питання, де компроміс сторонам знайти важко.

  • Підстава 2. На вимогу одного з подружжя

Ця підстава насамперед є напевно найпоширенішою у даний час. Адже часто сторони мають певний конфлікт, який робить їх співжиття неможливим. Це може бути питання ведення спільного господарства, різні погляди на виховання дітей, матеріальний стан сторін та їх залежність тощо. В кожної подружньої пари яка хоче розірвати шлюб є своя індивідуальна підстава. Саме ця підстава і слугує для того, щоб шлюб було розірвано.

Особливі випадки

До окремих підстав для розірвання шлюбу можна віднести засудження одного з подружжя до позбавлення волі. В такому випадку діє спеціальний порядок розірвання шлюбу. Якщо не має дітей, то шлюб розривають в органах ДРАЦС, а якщо є - в судовому порядку. Але в суді шлюб можна розірвати в порядку окремого провадження. Тобто, не потрібно чекати поки особа відбуде свій строк покарання, а можна розірвати шлюб набагато швидше.

Рішення суду

При розірванні шлюбу суд зобов'язаний встановити всі обставини справи та встановити чи дійсно існують підстави на які сторони посилаються у позові. 

Але незалежно від того яка підстава для розірвання шлюбу є у подружжя дуже часто не обійтися без допомоги фахівця. Це залежить від того, що дуже часто крім розірвання шлюбу у подружжя виникають інші спірні питання (виховання дітей, поділ майна). Саме від того наскільки правильно буде обґрунтована та описана підстава для розірвання шлюбу залежить наскільки швидко такий шлюб може бути розірваний.

І в таких випадках не потрібно боятися та приховувати від спеціаліста мету та підстави для розірвання шлюбу, адже в таких випадках важливий результат. І варто пам'ятати, що ніхто не може бути змушений проти волі перебувати у зареєстрованому шлюбі.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація