ПІДСТАВИ ДЛЯ ПОСВІДКИ НА ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ПІДСТАВИ ДЛЯ ПОСВІДКИ НА ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Час прочитання: 2 хв.

Як і в будь-якій іншій країні для того, щоб на законних підставах в ній перебувати необхідно отримати документ встановленого зразка. Стаття перша Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” вказує на те, що єдиним документом який підтверджує право іноземця на його законне перебування в Україні, а також його особу є посвідка на постійне місце проживання.

Хто може отримати посвідку на проживання в Україні?

  • іноземні громадяни, тобто громадяни інших країн;
  • особи, які не мають жодного громадянства, тобто особи без громадянства.

Вказані особи відповідно до Закону України “Про імміграцію” приїхали в Україну та мають бажання залишитися в країні на постійне місце проживання.

Якщо особа виявила бажання отримати посвідку на постійне проживання в Україні вона повинна звернутися особисто, якщо їй виповнилося 16 років або це може зробити її опікун чи піклувальник у випадку, якщо особа є недієздатною.

Куди звертатися?

Для того, щоб отримати посвідку на проживання в Україні необхідно звернутися до територіальних підрозділів Державної Міграційної служби України (ДМС) за місцем проживання або перебування з заявою-анкетою. Також послуги з надання посвідки на проживання в Україні надають центри з надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Документи, що потрібні для отримання посвідки на проживання

  • По-перше, має бути заповнена заява анкета іноземця на отримання посвідки.
  • По-друге, до заяви анкети потрібно надати оригінал та копію паспорту або іншого посвідчення особи-іноземця. Паспортний документ також повинен бути перекладений на українську мову та належним чином засвідчений.
  • По-третє, надається копія рішення про дозвіл на імміграцію та квитанція про сплату адміністративного збору.

Термін розгляду документів

Заява-анкета разом з поданими документами розглядається впродовж 15 днів. Після чого видається посвідка на проживання в Україні, яка діє протягом 10 років.

Якщо в особи змінилися якісь особисті дані, наприклад прізвище після укладення або розірвання шлюбу, то посвідка може бути обмінена в органах міграційної служби протягом місяця з дня подачі документів.

Але й виникають випадки коли іноземцю відмовляють в отриманні посвідки на проживання. Причини відмови бувають різними. Звичайно зрозуміло, що не завжди іноземець може зібрати самостійно необхідні документи або правильно заповнити заяву. Тому в деяких випадках потрібна і допомога спеціаліста в підготовці документів для подачі в ДМС для отримання посвідки. Або навіть коли потрібно оскаржити рішення органів ДМС у відмові у видачі посвідки без допомоги адвоката не обійтися.

Отже, якщо потрібна консультація або інша правова допомога щодо отримання посвідки на проживання в Україні варто не ігнорувати допомогу фахівця, а користуватися нею. І тоді отримати бажаний документ та законне перебування в Україні стане простіше.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація