Підстави для перерахунку пенсії

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

Підстави для перерахунку пенсії

Час прочитання: 3 хв.

Перерахунок пенсії – одна з поширених тем, з якою звертаються до юристів, котрі спеціалізуються на пенсійному праві. До слова, саме такі фахівці є у команді адвокатського бюро «Приходько та партнери». Пропонуємо більш детально дізнатися про питання перерахунку пенсій. Також поділимося з вами тим, чим ми можемо бути корисними у таких клієнтських запитах.

Які правові норми регулюють перерахунок пенсій?

У цьому контексті ми рекомендуємо звернути увагу на статті 51 та 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Це стосується саме військових та колишніх працівників міліції. Ці категорії пенсіонерів досить часто до нас звертаються одразу з двох причин:

  • По-перше, так звані військові пенсії справді стають відчутно більшими після проведення процедури перерахунку.
  • По-друге, стосовно таких пенсій часто виникають спірні ситуації, коли чиновники Пенсійного фонду не враховують під час перерахунку усіх тих видів грошового забезпечення (не лише основного, а й додаткового), які мають впливати на розмір пенсії.

 

Саме тому військові пенсіонери масово судяться з Пенсійним фондом, а їхні позови займають достатньо великий відсоток між усіх позовних заяв, котрі надходять до українських судів в рамках адміністративного судочинства.

Що стосується так званих цивільних пенсій, то з цим питанням теж звертається досить багато людей. Коли ми говоримо про нормативно-правові акти, які його регулюють, то тут ключовим буде Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Також це можуть бути закони, котрі стосуються конкретної тематики в межах пенсійного права – наприклад, ті, які регулюють соціальне забезпечення чорнобильців.

Коли клієнт звертається до команди адвокатського бюро «Приходько та партнери», ми детально вивчаємо ситуацію та добре орієнтуємося в тому, які саме правові норми будуть актуальними у його ситуації. Розібратися з усім цим самотужки буває складно. Тож якісна юридична підтримка стає в нагоді.

Якими є підстави для перерахунку призначених раніше пенсій?

Коли ми говоримо про військові пенсії (це стосується пенсіонерів-військовослужбовців та колишніх працівників міліції), то підстави є наступними:

  • документи, котрі є у пенсійній справі, а також додаткові документи, які були подані пенсіонером;
  • підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та осіб, котрі мають право на пенсію на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабміном.

Для перерахунку цивільних пенсій теж є свої підстави. Коли йдеться про пенсіонера, який продовжує працювати, то підставою для перерахунку стає збільшення трудового стажу або зростання зарплатні.

Якщо пенсіонер уже не працює, то підставою є зростання прожиткового мінімуму. У таких випадках перерахунок має проводитися автоматично. Спеціально звертатися до ПФ для цього не потрібно. Ще одна значима деталь, яка стосуються непрацюючих пенсіонерів, полягає в тому, що перерахунок проводиться з того дня, коли встановлюється розмір нового прожиткового мінімуму. А якщо говорити про працюючих пенсіонерів, то їм перерахунок пенсії передбачений з того дня, коли вони звільняються або припиняють діяльність.

 

Коли варто звернутися до нас?

Якщо ви маєте право на перерахунок пенсії, однак зіткнулися з відмовою з боку Пенсійного фонду, фахівці адвокатського бюро «Приходько та партнери» детально розглянуть вашу ситуацію та запропонують шляхи її вирішення.

У нашій практиці багато успішних кейсів у царині пенсійного права (у тому числі – коли права та законні інтереси пенсіонера потрібно відстоювати через суд). Заповніть форму на сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація