Підстави для демобілізації

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Підстави для демобілізації

Час прочитання: 2 хв.

Демобілізація – це процес розформування або виведення військових із військової служби після закінчення строку служби, завершення військових конфліктів чи в інших випадках, коли військова служба стає непотрібною. Це означає повернення осіб, які служили у військових формуваннях, до цивільного статусу та повсякденного життя. Демобілізація є важливим етапом для військовослужбовців, оскільки вона дозволяє їм повернутися до мирного життя та інтегруватися в цивільне суспільство.

Підстави для демобілізації - information deskТож, які ж підстави для демобілізації мобілізованих військовослужбовців?

Так, в Україні однією з основних підстав для демобілізації є стан здоров’я військовослужбовця. Висновок (постанова) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням або з переоглядом у воєнний час може бути підставою для звільнення військовослужбовця.

  • Звільнення по закінченню граничного віку перебування на службі.
  • У зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання
  • У зв’язку з сімейними обставинами, які можна розділити на декілька категорій, наприклад:

 

Ті що пов’язані з дітьми: коли військовослужбовець самостійно їх виховує, та це підтверджується відповідними документами про відсутність матері або позбавлення її батьківських прав або має на утриманні трьох і більше дітей, що може підтверджуватися офіційно сплаченими аліментами, довідкою про не заборгованість та іншими індивідуально визначеними документами, та якщо дитина тяжко хвора і її хвороба входить до переліку хвороб, за якими військовослужбовець має право на звільнення. В такому разі необхідно наголосити, що дана хвороба, має підтверджуватися документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за відповідно встановленою формою.

Підстави для демобілізації - urb 4421 scaled e1683725263498

І відповідно підстави, за якими жінки – військовослужбовці можуть звільнитися: це вагітність та ті хто перебуває у відпустці по догляду за дитиною.

Ті що стосуються інвалідності рідних, а саме матері, батька, дитини чи дружини або батьків дружини. А також інших інвалідів 1-2 групи. Дана підстава має підтверджуватися довідкою МСЕК та відповідним посвідченням.

Ті що стосуються догляду: коли військовослужбовець є єдиною особою яка може піклуватися про особу, що потребує постійного догляду. Тут для звільнення знадобиться великий пакет документів з огляду на сімейні обставини.

І ті підстави, які стосуються загибелі рідних, що були військовослужбовцями, проте загинули під час здійснення захисту батьківщини.

 

Якщо ви надумали звільнитися по стану здоров’я, але висновку у вас немає, стан здоров’я погіршується, але ви не знаєте що робити та з чого розпочати. Не вагайтеся, записуйтесь на консультацію та розпочніть займатися цією справою вже сьогодні.

З огляду на практику, процес звільнення є дещо складним, і залежно від військових частин різний по часу. Пам’ятайте, що кожна ситуація є індивідуальною, тому підхід наших спеціалістів вибудовується відповідно до вашого запиту та потреби та вихідних даних.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація