Фото: Перевищення влади або службових повноважень – правоохоронних органів – адвокат за статтею 365 КК

«Ми захистимо Вас у Вашому кримінальному провадженні!»

Панасенко Олексій Олександрович

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз

Перевищення влади або службових повноважень – правоохоронних органів – адвокат за статтею 365 КК

Час прочитання: 3 хв.

В останній час збільшилась кількість справ, пов’язаних зі звинуваченням за статтею 365 КК України – перевищення влади або службових повноважень – правоохоронних органів. Мова йде про умисне вчинення представниками правоохоронних органів дій, які виходять за межі повноважень та прав, наданих їм. Якщо Вам або Вашим близьким потрібна допомога за обвинуваченням в перевищенні влади або службових повноважень, юристи «PRIKHODKO&PARTNERS» допоможуть Вам в цьому.

Злочинні дії за статтею 365 КК України

Головний об’єкт злочину за статтею 365 КК України – встановлений порядок службової діяльності в правоохоронних органах. Додатковий обов’язковий об’єкт – гідність та здоров’я особи.

Об’єктивна сторона перевищення службових повноважень або влади:

  1. Вчинення дій, які виходять за межі прав чи повноважень, наданих працівнику правоохоронних органів.
  2. Суспільно-небезпечні наслідки, пов’язані з наданням суттєвої шкоди правам та інтересам особи або настанням тяжких наслідків.
  3. Взаємозв’язок між дією та наслідками.

Зміст, характер та обсяг повноважень, а також способи та умови їхньої реалізації визначені безпосередньо службовою компетенцією особи. Все це закріплено у відповідних нормативних актах.

Для того, щоб розв’язати питання про те, чи виходять дії, вчинені працівником правоохоронних органів, за межі його повноважень, обов’язково з’ясовується, якими нормативними положеннями вони регламентовані і яке з них було порушено обвинуваченим у конкретній ситуації.

Відповідальність за статтею 365 КК України

Відповідальність за статтею 365 КК України настає за умови, якщо дії службової особи були регламентовані її службовим становищем та безпосередньо пов’язані з її владними (службовими) повноваженнями. При відсутності такого зв’язку вчинені дії не можуть розглядатися як перевищення влади.   За наявності відповідних підстав, такі дії кваліфікуються за іншими статтями КК України, пов’язаними зі злочинами проти особи, громадського порядку, власності.

Стаття 365 – загальна норма щодо інших статей, які передбачають відповідальність за перевищення влади представниками правоохоронних органів. Кваліфікація дій особи у цих злочинах за статтею 365 можлива тільки за наявності реальної сукупності та обґрунтованості цих дій.

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

Покарання за статтею 365 залежить від складу злочину. Це може бути:

  1. Позбавлення волі на строк до 5-ти років – за вчинення дій, пов’язаних з перевищенням влади та службових повноважень.
  2. Позбавлення волі на строк від 3-х до 8-ми років з забороною обіймати відповідну посаду строком на 3 роки – за вчинення дій, пов’язаних з перевищенням влади та службових повноважень та застосуванням насильства.
  3. Позбавлення волі на строк від 7-ми до 10-ти років – за вчинення дій, які призвели до особливо серйозних наслідків.

 Чому саме «PRIKHODKO&PARTNERS»?

Адвокати «PRIKHODKO&PARTNERS» зможуть захистити права підозрюваних за статтею 365 КК України – перевищення влади або службових зобов’язань представниками правоохоронних органів. Для цього ми маємо необхідний практичний досвід.

Чекаємо на консультації! Інформацію щодо запису Ви можете дізнатись на нашому сайті. Для розрахунку ціни послуг адвокатів за статтею 365 КК України заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація