ПЕРЕВІРКИ ДЕРЖПРАЦІ І ЯК ЇХ УНИКНУТИ

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

ПЕРЕВІРКИ ДЕРЖПРАЦІ І ЯК ЇХ УНИКНУТИ

Час прочитання: 2 хв.

Працювати з незареєстрованими працівниками або працівниками на основі цивільно-правового договору стикався, напевно, кожен другий бізнес. При цьому більшість знає, що за такою формою роботи ховаються великі штрафи. Потрібно знати і розуміти, що штраф не настає автоматично, а є наслідком роботи, перевірок, аудиту або інших форм контролю державних органів.

Давайте розберемося в тому, яким чином Державна служба України з питань праці проводить перевірки на наявність факту незареєстрованих працівників.

Класичним способом виявлення таких працівників залишається проведення виїзних перевірок. Крім того, конкуренти або ж колишні працівники, з метою завдати шкоди колишньому роботодавцю пишуть скарги та заяви в орган, розкриваючи всі нюанси та «схеми» обходу трудових відносин.

Давайте також розберемо, як інакше можна визначити незареєстрованого працівника. Наприклад, Держпраця може брати інформацію зі звітності Податкової служби та Пенсійного фонду. По суті, будь-яка достовірна інформація, що підкріплена доказами (документами) щодо використання незадекларованих трудових відносин може стати передумовою для проведення перевірки. Так, у звітах податкової можна побачити звороти юридичної особи або ФОП. І якщо основним видом діяльності є виробництво чогось, обороти перевищують кілька мільйонів, а числиться всього два або три співробітники, то на Ваш бізнес точно впаде підозри Держпраці, що може стати причиною перевірки. як приклад можна навести ситуацію із касовими апаратами.Моделюємо ситуацію, що у підприємця зареєстровано 4 реєстратори розрахункових операцій. Але при цьому є лише один працівник. Така невідповідність як мінімум підозрільна.

Класичною ситуацією для перевірки та застосування штрафних санкцій - це коли більша частина персоналу працює за цивільно-правовим договором протягом тривалого періоду. Або взагалі цивільні договори безстрокові.

І звичайно ж останнім штрихом є складання того, скільки людина працевлаштована і скільки фактично людина перебуватиме на робочому місці протягом дня.
Щодо санкцій, то тут важливо відзначити, що вони постійно зростають, оскільки прив'язані до мінімальної заробітної плати. Так, за одного неоформленого працівника роботодавець за рішенням Держпраці має сплатити до бюджету 10 мінімальних заробітних плат, що становить 60 000 грн. За повторне порушення штраф збільшується у 3 рази та становить 180000 гривень. Тому перш ніж прийняти рішення працювати за цивільно-правовим договором, потрібно все обміркувати і уточнити.

Якщо Ви бажаєте мінімізувати кадрові ризики для свого бізнесу, то звертайтеся до Юридичної компанії «Приходько та партнери». Ми знаємо не лише як пройти перевірку, а також як її уникнути, що може бути для Вас певною гарантією.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація