ПЕРЕВІРКА КОНТРАГЕНТІВ ЯК СКЛАДОВА ЗАХИСТУ БІЗНЕСУ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ПЕРЕВІРКА КОНТРАГЕНТІВ ЯК СКЛАДОВА ЗАХИСТУ БІЗНЕСУ

Час прочитання: 2 хв.

Перевірка контрагента – це широко поширений термін, який означає збір і аналіз інформації про будь-якого суб’єкта господарювання. Перевірка контрагента дозволяє зробити правильні висновки про перспективи співпраці.

Цілей у перевірки контрагента може бути кілька: 

  1. Перевірка контрагента з метою мінімізації податкових ризиків;
  2. Перевірка контрагента з метою мінімізації кредитно-фінансових ризиків.
  3. Перевірка контрагента з метою уникнення фіктивності договору та шахрайських схем.

Упевнившись в благонадійності ділового партнера, фірма мінімізує ризики пред’явлення претензій по обґрунтованості податкового кредиту в частині відрахувань по ПДВ і витрат, що зменшують оподатковувану базу з податку на прибуток.

Проведення перевірки контрагента є важливим процесом, що включає в собі алгоритм дій:

  • Електронна перевірка. Для початку необхідно скористатися електронними публічними сервісами на сайті Податкової служби, Державної виконавчої служби, сайті Міністерства юстиції тощо.
  • Перевірка контрагента в Єдиному державному реєстрі судових рішень щодо відсутності/наявності судових спорів, арештів майна, участі в слідчих діях тощо.
  •  Запит документів. З метою мінімізації податкових ризиків перед укладанням угоди платнику податків рекомендується запитувати документи, що підтверджують правоздатність перевіряється контрагента і можливість виконати взяті на себе зобов’язання.
  • Обґрунтованість вибору. Крім цього не слід забувати про питання обґрунтованості вибору саме цього контрагента. В даному випадку треба буде зберегти інформацію про контрагента, отриману з Інтернету, наприклад, роздруківки скріншотів рекламних оголошень. Також слід зберігати і комерційні пропозиції, прайс-листи і ділову переписку. Крім цього, бажано переконатися в тому, що контрагент не входить до складу осіб, зв’язок з якими за даними податкового органу через юридичну адресу відсутній. Поряд з цим бажано мати копії паспортів керівника або осіб, які підписують первинні документи.
  • Інші способи перевірки. Крім отримання інформації про потенційного партнера по всім перерахованим вище питань, необхідно переконатися в тому, що у нього: немає рахунків в сумнівних кредитних установах; існують всі необхідні умови для виконання договірних зобов’язань, такі як торгові точки, склади, транспорт; є можливість виконати замовлення на пробну, невеликого обсягу партію товару.

Таким чином можна переконатися про важливість питань, які підлягають перевірці, а тому системний та професійний підхід до цього має важливе значення. Юридична компанія «Приходько та партнери» надає послуги із юридичного супроводження бізнесу. Звертайтеся, ми з радістю Вам допоможемо.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація