E-mail
mykolaieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+380930074405

Адвокат - проектний партнер, експерт сімейної практики

Зв'язатися зараз

ПЕРЕВАГИ ДОГОВОРУ ПРО СПЛАТУ АЛІМЕНТІВ. НАВІЩО ПОТРІБЕН АДВОКАТ ДЛЯ ЙОГО УКЛАДЕННЯ?

 Законодавством України передбачена можливість укладення договору про сплату аліментів на дитину, в якому батьки самостійно домовляються про розмір та строки їх сплати.

 Укладення такого договору дуже зручний інструмент, який може не тільки встановлювати розмір та порядок оплати аліментів, а й контролювати правильність їх оплати.

  Укладення такого договору має ряд переваг порівняно зі стягненням у судовому порядку:

 Швидкий результат.

Укладення договору про сплату аліментів – дуже швидка процедура. Укласти такий договір можна протягом одного дня. Стягнення ж аліментів в судовому порядку передбачає тривалий судовий процес (від 1 до 4 місяців).

 Можливість встановлення контролю за правильністю та своєчасністю оплати аліментів.

Для цього в ньому потрібно прописати обов’язки щодо періодичного надання документів, підтверджуючих дохід платника за період оплати ( відповідні довідки, виписки про доходи тощо). Такі документи можуть показати, чи не занижений розмір виплат.
 У разі, якщо прибутки платника збільшуються, а аліменти залишаються на низькому рівні порівняно з доходами, договір можна змінити або розірвати.

 Можливість визначення стимулюючих заходів для сплати.

У договорі можливо прописати відповідальність за невиконання обов’язку щодо сплати, наприклад, пеня за прострочення сплати або ненадання документів про доходи, неповідомлення про зміну місця роботи.

 Зручна процедура примусового стягнення.

 Якщо платник аліментів порушить обов’язки за договором, стягнути заборгованість по несплаті можливо на підставі виконавчого напису нотаріуса, після вчинення якого, договір стане виконавчим документом.

 Навіщо залучати адвоката, якщо шаблон договору розробляє нотаріус під час його укладання?

 При укладенні договору про сплату аліментів потрібно розуміти, що умови такої угоди чітко не врегульовані, не структуровані та не визначені законом. Положення договору обумовлюються сторонами та прописуються за їх погодженням. А тому, у разі юридичної недосвідченості однієї із сторін договору, так може статись, що умови договору означають зовсім не те, що мали на увазі батько або мати дитини при його підписанні, що обернеться далеко не їх його користь.

 Як показує практика, особи які мають намір укласти такий договір не звертаються за юридичною допомогою з метою економії коштів, адже потрібно сплачувати за послуги адвоката.

 Так, дійсно, нотаріальне посвідчення договору гарантує законність тексту та умов договору. І дійсно, нотаріус є незацікавленою особою та посвідчує юридично грамотний договір і сторони не мають хвилюватись про певні помилки та неточності в ньому. Проте саме через це, нотаріуси надають самі прості форми та шаблони таких договорів. Задля недопущення можливості допустити помилку та подальшого його оскарження, нотаріуси не складають складні тексти договорів та використовують типові документи, та зазвичай, не беруться прописувати в них, наприклад, механізм контролю за доходами платників.

 А тому, у разі, якщо сторони бажають прописати більш складні умови описані вище, наприклад щодо встановлення контролю за правильністю та своєчасністю оплати аліментів, стимулюючі заходи оплати тощо, для складання договору потрібно залучити адвоката. Адже при самостійному його складанні можна допустити ряд помилок, які будуть в майбутньому дорого коштувати.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація