ПЕРЕВАГИ БІОМЕТРИЧНИХ ДОКУМЕНТІВ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ПЕРЕВАГИ БІОМЕТРИЧНИХ ДОКУМЕНТІВ

Час прочитання: 2 хв.

Дедалі більше громадян України стають власниками біометричних документів. З початку їх впровадження Міграційна служба оформила уже понад 4 млн. ID-карток (з січня 2016 року) та понад 16 млн. паспортів громадянина України для виїзду за кордон (з січня 2015 року).

ID-картка вперше оформляється безкоштовно після досягнення особою 14-річного віку, а паспорт громадянина України для виїзду за кордон можливо оформити навіть новонародженим дітям. Разом з тим, вік, у якому українці стають власниками біометричних документів, є дуже різноманітним.

Статистика, якою володіє Міграційна служба щодо ID-карток, свідчить, що найчастіше їх оформляють молодь та люди середнього віку. Однак нерідко і літні люди: з січня 2016 року власниками паспорта нового зразка стали понад 29 тисяч громадян віком від 71 до 90 років та понад 500 – віком від 91 до 110 років.

Щодо паспорта громадянина України для виїзду за кордон, він може бути оформлений з народження – терміном на 4 роки, а після досягнення 16 років – терміном на 10 років. Як і в ситуації з ID-картками, закордонні паспорти найчастіше оформляють молодь і люди середнього віку. Але доволі активними мандрівниками є також діти і літні люди. Так, з січня 2015 року було оформлено понад 2,2 млн. закордонних паспортів для дітей віком від 0 до 12 років, понад 179 тисяч – для громадян у віці з 71 по 90 років та 740 – для осіб у віці з 91 по 110 років.

І внутрішній (ID-картка), і закордонний паспорти є документами, які посвідчують особу та визначають приналежність особи до держави. Обидва документи відповідають найсучаснішим міжнародним стандартам у сфері безпеки документів і завдяки вбудованому електронному чіпу є захищеними від підроблення, копіювання та крадіжки особистих даних. Крім того, користування електронними послугами та сервісами, які наразі активно впроваджуються в Україні, стане доступним у першу чергу саме для власників біометричних документів.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація