Перетин кордону з подвійним громадянством
E-mail
lavrenchuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-44

Юрист, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Перетин кордону з подвійним громадянством

Час прочитання: 3 хв.

Попри те, що в Україні діє єдине громадянство, момент переходу до громадянства іншої держави створює певний перехідний період, коли людина фактично є громадянином обох держав. З одного боку, набуття громадянства іншої країни веде до втрати громадянства України. Однак, з іншого боку, офіційним моментом такої втрати є відповідний президентський указ. Тож поки його немає, людина має подвійне громадянство. Тому тут виникає багато логічних запитань стосовно перетину кордону. Розглянемо цю тему більш детально. А також розповімо, чим у цій темі можуть бути корисними послуги юридичної компанії «Приходько та партнери».

Подвійне громадянство: як перетинати кордон?

Коли людина з подвійним громадянством перетинає кордон, вона зазвичай використовує документи іншої держави, які стають підставою для його перетину. Саме так у переважній більшості випадків відбувається виїзд за кордон з подвійним громадянством.

У багатьох ситуаціях люди намагаються ретельно дослідити питання про те, чи немає в такому випадку порушення законодавства. Справа в тому, що тут є правова колізія. З одного боку, людина втрачає українське громадянство, набувши громадянства іншої держави. Водночас – процедура має бути завершена саме відповідним указом від Президента. Тому є різні думки на цю тему.

Яка нормативно-правова база визначає особливості перетину кордону?

Щодо питання перетину кордону в часі війни, то з цього приводу є Постанова Кабміну № 57 від 27 січня 1995 року. Цей документ визначає як правила перетину кордону, так і категорії громадян, які можуть його перетинати. Втім, цілком зрозуміло, що до згаданого документу постійно вносяться доповнення й зміни, аби актуалізувати правові норми до поточної ситуації. Тому, коли ви намагаєтеся розібратися в питанні, важливо користуватися допомогою компетентних юристів, котрі регулярно тримають руку на пульсі новин своєї галузі. Повномасштабна війна накладає свій вагомий відбиток на ситуацію, тому законодавство з певною періодичністю зазнає трансформацій. Спеціалісти, які бачать вплив цих змін у своїй щоденній практичній роботі, можуть краще зорієнтувати свого клієнта.

Хто з чоловіків може перетинати державний кордон?

На сьогодні перетин кордону дозволено юнакам до 18 років та чоловікам від 60. Також сюди належать особи, непридатні до служби у війську, коли це підтверджено відповідним висновком ВЛК. Якщо ж особа визнана придатною з обмеженнями, то вона не може вирушати за межі України.

 

Також можуть перетинати кордон:

  • ті, хто має відстрочку від мобілізації у зв’язку з багатодітністю;
  • ті, кому надана така можливість у зв’язку зі смертю чи зникненням безвісти близького родича під час АТО/ООС чи повномасштабної війни;
  • ті, хто самотужки виховує дитину або є опікуном чи оглядальником родича з інвалідністю.

Разом з тим, на кордоні часто трапляються різні непередбачувані ситуації. Тож варто завчасно з’ясувати всі важливі для себе нюанси, аби потім не зривати власні плани.

Юристи адвокатської компанії «Приходько та партнери» зорієнтують вас, як діяти у правовому полі, зважаючи на індивідуальні обставини вашої ситуації. Звертайтеся – ми докладемо всіх необхідних зусиль, щоб допомогти.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація