ПЕРЕТИН ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ В УМОВАХ ПОСИЛЕННЯ КАРАНТИНУ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ПЕРЕТИН ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ В УМОВАХ ПОСИЛЕННЯ КАРАНТИНУ

Час прочитання: 2 хв.

 З 28 серпня 2020 року Вирішенню Уряду в Україні було посилено карантин, згідно якого починають діяти тимчасові обмеження на в'їзд в Україну іноземців чи осіб без громадянства. Обмеження діятимуть за попередніми даними до 28 вересня 00:00 годин, максимально широкий список винятків надано на сайтах державних органів.

 МЗС України пропонує відповіді на питання і просить з поняттям поставитись до тимчасових карантинних обмежень. Згідно умов і порядку перетину кордону в пунктах пропуску через державний кордон необхідно звертатися в Державну прикордонну службу України.

 Фактично всі люди мають право перетнути державний кордон дотримуючись всіх умов виїзду і правил перетину через відповідні пункти пропуску. Дані пункти з їх координатами розміщені на сайті Державної прикордонної служби.

 Тимчасові обмеження на виїзд приймаються ДПС у разі:

  • отримання відповідного рішення суду;
  • у разі наявності заборгованості зі сплати аліментів, в розмірі, передбаченому законодавством.

 Відносно іноземних громадян, які порушили термін перебування на території України діє особливий порядок виїзду з території України.

  Питання в'їзду в Україну в період дії карантину

 З громадянами України немає ніяких проблем, оскільки відмовити у в'їзді на «рідну» територію не можна. З іноземними громадянами все набагато складніше.

 Заборонено в'їзд всім, крім окремих категорій, серед них:

Один з подружжя, дідусь / бабуся, батьки / діти громадяни України;

Навчальна мета;

Проходження військової служби;

Постійне або тимчасове проживання на території України або наявність права на тимчасове / постійне проживання в Україні;

Визнання іноземця біженцем або особою з додатковим захистом;

Чи мають дозвіл на працевлаштування в Україні;

Учасники міжнародних організацій, представники дипломатичних представництв і консульств, і інші категорії (повний перелік є на сайті).

 При цьому, іноземний громадянин або особа без громадянства при перетині кордону обов'язково повинен мати при собі «підстави» для впуску його на територію України в рамках карантинних дій, дійсний поліс страхування. У разі відсутності такого полісу, ДПСУ цілком може відмовити у перетинанні державного кордону. Деякі категорії іноземців та особи без громадянства можуть не пред'являти такий поліс.

 З 2-го вересня 2020 року було чергова хвиля жорсткості, згідно з якою також стали відмовляти в перетині кордону з метою в'їзду в Україну з робочою метою, волонтерам та іноземцям, і особам без громадянства з гостьової метою. Всім, хто в'їжджає в Україну необхідно розуміти, що умови карантину можуть в будь-який момент змінитися і це може позначитись на умови в'їзду. Перед тим, як планувати поїздку, купувати квитки і бронювати готелі - ОБОВ'ЯЗКОВО необхідно уточнити про правила в'їзду.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація