Фото: ПЕРЕРАХУНОК ВІЙСЬКОВИХ ПЕНСІЙ 2021

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз

ПЕРЕРАХУНОК ВІЙСЬКОВИХ ПЕНСІЙ 2021

Час прочитання: 3 хв.

Дуже болючим питанням в українських реаліях є питання призначення, нарахування та перерахунку пенсій військовослужбовців. Держава постійно намагається зменшити видатки на пенсійне забезпечення військових пенсіонерів шляхом зміни механізму розрахунку грошового забезпечення, зміни порядку обрахування військових пенсій.

Виникає питання: чи може пенсіонер захистити своє гарантоване Конституцією право на пенсію?

Судова практика перерахування пенсій військовослужбовцям однозначно відповідає на дане питання. Велика кількість судових рішень, де військові пенсіонери відсуджують пенсії.

Чи можливо перерахувати військові пенсії не звертаючись до суду?

На жаль, ні. Практика звернення пенсіонерів до Пенсійного фонду України свідчить, що перерахунок пенсії військовослужбовцям можливо здійснити лише за рішенням суду!

Розглянемо механізм як можна здійснити перерахунок пенсії військовослужбовцям.

Додаткові види грошового забезпечення та перерахована військова пенсія: алгоритм дій

Цей механізм перерахування військових пенсій стосується саме додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців.

Порядок перерахунку військових пенсій, затверджений постановою КМУ від 13 лютого 2008 року № 45, передбачав, що під час перерахунку пенсій військовослужбовцям використовуються посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, відсоткова надбавка за вислугу років та додаткові види грошового забезпечення. Відповідно до цього порядку, уповноважений орган (військкомат, СБУ та інші) готують довідки про грошове забезпечення військовослужбовців та надсилають до відповідного ГУ Пенсійного фонду України (далі - ПФУ). Постанова КМУ від 21 лютого 2018 року №103 внесла зміни до Постанови КМУ №45, у зв’язку з чим, при перерахуноку пенсій військовослужбовців тепер не повинні були враховуватися додаткові види грошового забезпечення. Дана постанова суттєво зменшила розмір грошового забезпечення військового пенсіонера.

Однак, вищезазначені зміни щодо форми довідки про перерахунок пенсії військовослужбовцям були визнані рішенням Окружного адміністративного суду у м. Києва протиправним та скасовані. Дане рішення набуло чинності 05 березня 2020 року.

Незважаючи на скасування Постанови КМУ № 103, уповноважені органи на видачу довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії добровільно не почали видавати дані довідки. У зв’язку чим, необхідно звертатися до суду, щоб зобов’язати уповноважений орган видати дану довідку та направити до ПФУ.

Направлення заяви до пенсійного фонду про перерахунок пенсії військовослужбовцям теж залишається без результату. ПФУ відмовляючи у перерахунку пенсії на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення зазначає, що він може здійснити перерахунок лише в порядку, визначеного постановою КМУ, а зміни до даної постанови не вносилися. Тому знову необхідно звертатися до суду, що зобов’язати ПФУ зробити перерахунок військової пенсії на підставі нової довідки.

Таким чином, як ми бачимо, на практиці, перерахунок пенсії військовослужбовцям можливо здійснити лише за рішенням суду.

Зразковою справою про перерахунок пенсії військовослужбовцям є справа Окружного адміністративного суду м. Києва №640/6478/20. Суд зобов’язав міський військовий комісаріат видати нову довідку про розмір грошового забезпечення, яка містить додаткові види грошового забезпечення.

Таким чином, розмір грошового забезпечення військового пенсіонера до судового рішення та після відрізняється у два рази. Розмір грошового забезпечення військовослужбовця було збільшено вдвічі.

Окрім вищезазначеного, ПФУ при здійсненні перерахунку військових пенсій незаконно зменшує максимальний розмір пенсії з 90 % до 70 %. Так, зокрема, ПФУ здійснюючи перерахунок пенсії в 2018 році автоматично зменшив усім пенсіонерам максимальний розмір пенсії до 70 %. На жаль, здійснити перерахунок пенсії в даному випадку можливо лише шляхом звернення до суду з позовною заявою.

Якщо Ви знаєте, що Вам незаконно зменшили військову пенсію і Ви хочете здійснити її перерахунок, то звертайтеся до нас! Юридична компанія “Приходько та Партнери” буде рада Вам допомогти перерахувати Вашу пенсію.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація