Перерахунок пенсії за рішенням суду

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

Перерахунок пенсії за рішенням суду

Час прочитання: 3 хв.

Ситуація, коли пенсіонеру доводиться судитися з Пенсійним фондом, відстоюючи свій обґрунтований та законний розмір пенсії, є достатньо поширеною. В ідеалі, такого б не мало бути, однак ми можемо лише констатувати реальність, обираючи формат своєї правової відповіді на ті чи інші дії або бездіяльність посадових осіб відповідних державних органів. Тож випадки, коли пенсіонери подають судові позови до ПФ, є частими, а самі справи – виграшними. Про це свідчить, у тому числі, багаторічна практика команди адвокатського бюро «Приходько та партнери». До нас регулярно звертаються клієнти з запитами на представництво інтересів у суді, коли потрібно відстояти право на передбачений законодавством перерахунок пенсії.

Перерахунок пенсії за рішенням суду - brand protection 2Якими є поширені спори стосовно перерахунку пенсії?

Як свідчить наш досвід, деякі поширені клієнтські запити щодо перерахунку пенсії можна об’єднати у такі групи:

  • справи, пов’язані з військовими пенсіями та пенсіями силових структур;
  • справи, пов’язані з цивільними пенсіями
  • справи, пов’язані з пенсіями державних службовців.

Варто детальніше торкнутися кожної з цих тем.

 

Військові пенсії

Щодо першої групи, то тут варто згадати такий нормативно-правовий акт як Закон «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Зазвичай військові пенсіонери звертаються до нас у випадках, коли ПФ відмовляється:

  • здійснити перерахунок пенсії, взявши основною для нього дані з оновленої довідки про грошове забезпечення;
  • перерахувати пенсію саме в тому належному відсотковому співвідношенні, у якому цього вимагають норми чинного законодавства;
  • не обмежувати максимальний розмір пенсії.

До речі, третій з названих випадків теж є достатньо поширеним. Тож важливо знати, що обмеження максимального розміру пенсії так, як це робить ПФ, часто є порушенням законодавчих норм. Якщо ви зіткнулися з такою ситуацією та хочете дізнатися, якими є можливості її вирішення в правовому руслі, то можете замовити консультацію від юристів адвокатського бюро «Приходько та партнери». Ми проаналізуємо перспективи конкретно у вашому випадку та зорієнтуємо в тому, якою є оптимальна стратегія відстоювання ваших прав та інтересів.

Перерахунок пенсії за рішенням суду - urb 9873

Цивільні пенсії

Щодо проблем з перерахунком цивільних пенсій, то тут зазвичай йдеться про відмову з причини неврахування стажу чи довідки, котрою підтверджується розмір зарплатні. Але, разом з тим, можливими є й інші причини.

Спектр випадків та ситуацій, з якими до нас звертаються, є дуже широким. І в кожній клієнтській історії ми працюємо на результат, аби забезпечити конструктивне вирішення проблеми.

Перерахунок пенсії за рішенням суду - group protectionЩо варто знати про правові норми?

Стосовно норм чинного законодавства, яке регулює це питання, варто відзначити:

  • П. 3 та 4 ч. 1 ст. 5 та ч. 2 ст. 5 КАСУ. У цих нормах Кодексу адміністративного судочинства України йдеться про право громадян звертатися до суду. Судовий захист є одним зі способів відстоювання своїх прав та законних інтересів.
  • Ст. 129-1 Конституції України та ст. 370 КАСУ. Основний Закон держави гарантує те, що судові рішення в Україні є обов’язковими до виконання. Профільний кодифікований нормативно-правовий акт теж деталізовано підкріплює це.

 

Якщо позитивне рішення суду вже є, а ПФ затягує з його виконанням, то тут якісний юридичний супровід є просто необхідним. Адвокат має право подати до органів Пенсійного фонду відповідний запит, аби дізнатися про результати виконання рішення. Коли чиновники стикаються з таким абсолютно легальним тиском у правовому полі, вони починають діяти значно швидше. А пенсіонер нарешті отримує те, що він відстоював.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація