Перерахунок пенсії співробітникам Служби зовнішньої розвідки України (СЗРУ)
E-mail
honcharenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-41

Юрист в галузі військових пенсій та військового права.

Зв'язатися зараз

Перерахунок пенсії співробітникам Служби зовнішньої розвідки України (СЗРУ)

Час прочитання: 3 хв.

Громадяни, які відслужили встановлений строк і мають право на пенсію за вислугу років, зокрема військовослужбовці розвідувальних органів, таких як Служба зовнішньої розвідки України, згідно із законом щодо пенсійного забезпечення таких осіб, отримують пенсійні виплати, розраховані з урахуванням розміру їхньої заробітної плати та грошового забезпечення на час звільнення зі служби відповідно до нормативів і правил, чинних у період їх службової діяльності та припинення виконання обов'язків військової або розвідувальної служби.

Тобто пенсія розраховується виходячи з доходів людини на службі, в тому числі у розвідці, станом на момент завершення нею військової чи розвідувальної кар'єри згідно з законодавством.

 

У зв’язку з тим, що у 2021 році заробітні плати всіх працівників розвідувальних органів були підвищені, 23 лютого 2022 року було прийнято Постанову №144 "Про перерахунок пенсій особам, звільненим із розвідувальних органів". Згідно з цією постановою, пенсії колишніх співробітників розвідки також мали бути збільшені, оскільки їх заробітна плата зросла у 2021 році. Таким чином, метою Постанови було підвищити пенсії колишніх розвідників відповідно до збільшення їхніх окладів, коли вони ще працювали.

Для кого передбачається збільшення пенсії?

Пенсія має бути збільшена для військового пенсіонера, який вийшов на пенсію до 14 липня 2021 року та раніше служив у розвідувальних органах. Тобто якщо людина звільнилася зі служби в розвідці та пішла на пенсію до зазначеної дати, то її пенсія буде збільшена відповідно до нового закону. Головне - щоб вихід на пенсію був до 14.07.2021 і служба проходила саме в розвідувальних органах.

Процедура збільшення пенсії

Щоб отримати збільшену пенсію, потрібно:

  • Подати заяву до органу, де саме проходи службу пенсіонер, зі зверненням видати довідку про розмір грошового забезпечення станом на 17 липня 2021 року.
  • Звернутися до Пенсійного фонду України з вимогою перерахувати пенсію відповідно до довідки, починаючи з 1 серпня 2021 року.
  • Якщо Пенсійний фонд відмовить, подати позов до суду про перерахунок та збільшення пенсії.

Спочатку треба отримати довідку, потім звернутися до ПФУ, а в разі відмови - оскаржити її в суді.

Перелік необхідних документів

Для оформлення збільшеної пенсії необхідно надати такі документи:

  • Паспорт (перші дві сторінки з особистими даними та сторінка з реєстрацією місця проживання).
  • Ідентифікаційний податковий номер (ІПН).
  • Документи, що підтверджують наявність пільг (посвідчення щодо інвалідність, учасника бойових дій тощо).
  • Документи з розвідувального органу, де особа проходила службу, - наказ про звільнення, протокол про призначення пенсії.
  • Інші наявні довідки чи накази, видані під час служби або при звільненні.

Іншими словами - стандартний набір документів для ідентифікації особи, підтвердження пільг та документації з колишнього місця служби щодо звільнення та пенсії.

Юридичний супровід перерахунку пенсії військовослужбовцям

Якщо ваші права на перерахунок пенсії були порушені, і ви не знаєте, як діяти далі - звертайтесь до юридичної компанії "Приходько та партнери".

 

Ви отримаєте:

  • Консультація кваліфікованих юристів щодо вашої конкретної ситуації. Вони допоможуть з'ясувати, чи дійсно були порушені ваші права, пояснять можливі шляхи розв’язання проблеми.
  • Представництво ваших інтересів в суді. Якщо буде потреба оскаржити неправомірні дії в судовому порядку, юристи компанії зможуть кваліфіковано представляти вас та відстоювати ваші права в суді.

Фахівці "Приходько та партнери" нададуть вам повний спектр юридичних послуг для захисту ваших прав на пенсію. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист Вам зателефонує.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація