Перерахунок пенсії МВС
E-mail
honcharenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-41

Юрист в галузі військових пенсій та військового права.

Зв'язатися зараз

Перерахунок пенсії МВС

Час прочитання: 3 хв.

Згідно з Українським законодавством, а саме Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", колишні співробітники органів внутрішніх справ України (поліції), які мають право на пенсійну виплату або вже отримують пенсію відповідно до умов цього Закону, мають пройти процедуру перерахунку своїх пенсій. Іншими словами, розмір їхніх пенсійних виплат підлягає перегляду та коригуванню згідно із встановленими вимогами. Це стосується як тих, хто лише набув право на пенсію за вислугу років в органах внутрішніх справ, так і тих, хто вже є пенсіонером на підставі зазначеного Закону.

 

Складові для перерахунку пенсії МВС

При проведенні перерахунку пенсій колишніх працівників органів внутрішніх справ (колишньої міліції, нинішньої поліції) враховуються всі ті самі складові їхнього грошового забезпечення, які нині отримують діючі поліцейські. Зокрема, беруться до уваги:

  • Основна заробітна плата - посадові оклади та оклади за спеціальними званнями.
  • Щомісячні додаткові виплати - надбавки, доплати, підвищення окладів залежно від посади, вислуги років, кваліфікації тощо.
  • Премії в тих самих розмірах, що і для нинішніх правоохоронців, згідно з чинним законодавством.

Таким чином, всі грошові виплати, які на сьогодні становлять грошове забезпечення діючих працівників поліції, враховуються при перерахунку пенсій їхніх колишніх колег. Це дозволяє привести розміри пенсійних виплат колишніх міліціонерів у відповідність до поточного рівня оплати праці в органах внутрішніх справ.

Черговий перегляд у 2019 році

З 1 грудня 2019 року відбувся черговий перегляд пенсій згідно із Законом для осіб, звільнених з військової служби, а також для деяких інших категорій, зокрема колишніх працівників МВС. Цей закон дозволив підвищити виплати шляхом перегляду з урахуванням нових умов грошового забезпечення чинних силовиків.

Алгоритм дій для перерахунку пенсії МВС

  • Спочатку необхідно звернутися до уповноваженого органу з проханням скласти оновлену довідку про розмір грошової винагороди станом на 19.11.2019. Ця довідка є обов’язковою для перегляду.
  • У випадку, якщо уповноважений орган не видає таку довідку, необхідно оскаржити його бездіяльність у встановленому порядку.
  • Після отримання довідки необхідно надіслати до Пенсійного фонду України у відповідній області. Разом із довідкою необхідно подати заяву про перегляд пенсії з 1 грудня 2019 року на підставі поданої довідки.
  • У разі відмови Пенсійним фондом в проведенні перевірки цю протиправну бездіяльність необхідно оскаржити в судовому порядку.

Тобто спочатку потрібно отримати в уповноваженого органу актуальну довідку про грошову компенсацію. Потім з цією довідкою звернутися до Пенсійного фонду із заявою про перегляд пенсії за новим законом. У разі відмови в будь-який момент необхідно оскаржити неправомірні дії чи бездіяльність в суді.

Труднощі під час перегляду пенсій

На практиці, колишні працівники органів внутрішніх справ під час перегляду пенсії стикаються з бюрократичними перешкодами та відмовами як з боку уповноважених органів, так і з боку Пенсійного фонду. Попри законні підстави для перегляду, цей процес також ускладнюється неоднозначним тлумаченням законодавства різними інстанціями та їхньою небажаністю проводити масові перегляди. Через це для ефективного відстоювання свого права на перегляд пенсії з її значним підвищенням допомога кваліфікованого адвоката є необхідною.

 

Правовий супровід перерахунку пенсій ветеранам МВС

Звертайтесь до досвідчених юристів компанії "Приходько та партнери", і це суттєво полегшить відстоювання ваших законних прав у суді. Кваліфіковані адвокати досконало володіють питанням, мають успішний досвід перемог у подібних справах. Вони допоможуть належним чином підготувати позовну заяву, обґрунтувати вимоги та професійно представляти ваші інтереси в судових інстанціях.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація