"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."

Черніков Дмитро Юрійович
E-mail
chernikov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ ВІЙСЬКОВИМ ЧЕРЕЗ СУД. ЯКІ ПЕРСПЕКТИВИ ТА ПРАКТИКА?

 В Україні вже багато років йдуть судові процеси між військовими пенсіонерами та Пенсійним фондом України щодо здійснення неправильного перерахунку пенсій військовослужбовцям. Основою для даних судових процесів є незаконний перерахунок пенсій військовим у 2018 році на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103.

 У 2018 році Пенсійний фонд здійснив перерахунок пенсій військовослужбовцям з наступними порушеннями:

  • – було не враховано при перерахунку пенсій додаткові види грошового забезпечення;
  • – було незаконно зменшено максимальний розмір пенсій з 90 % до 70 %;
  • – незаконно не сплачували у 2018 році 50 % розміру пенсій, у 2019 році 25 %.

 Протиправність і незаконність положень постанови КМУ було встановлено у рішенні Окружного адміністративного суду м.Києва у справі №826/3858/18, яке набуло чинності 05 березня 2019 року. Даним рішенням суду було скасовано пункти щодо зменшення розміру військових пенсій.

 У зв’язку із вищевказаними порушеннями військові пенсіонери змушені звертатися до суду із проханням зобов’язати Пенсійний фонд України здійснити перерахунок пенсій військовими без порушення законодавства України. На жаль, не зважаючи на однозначну позитивну практику в цьому питанні, Пенсійний фонд однаково добровільно не перераховує пенсії військовослужбовцям.

 Суд при вирішенні питанні по суті, зобов’язує Пенсійний фонд не тільки перерахувати пенсію з дня набрання чинності судового рішення, а також зобов’язує Пенсійний фонд України доплати всі суми пенсій невиплачених військовому пенсіонеру.

 Однак, Пенсійний фонд не виконує судові рішення в частині не повернення несплачених сум пенсій, посилаючись на Постанову Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №649, де передбачено черговість погашення заборгованості по пенсії.

 Водночас, Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.11.2019 року, що набрало чинності 22.07.2020 році у справі № 640/5258/19 дану Постанову КМУ № 649 було скасовано.

 Таким чином, це означає Пенсійний фонд України не зможе посилатися на дану постанову КМУ, і йому важко буде аргументувати невиконання судових рішень щодо погашення заборгованості по пенсії.

 Як ми бачимо, навіть отримавши позитивне рішення суду щодо компенсації несплачених сум пенсії, не дає гарантій того дане рішення буде виконане.

 На даний момент Пенсійний фонд повністю виконує судові в частині здійснення перерахунку пенсій військовослужбовцям.

 Якщо Ви хочете здійснити перерахунок своєї пенсії, звертайтесь до юридичної компанії «Приходько та партнери» – ми Вам допоможемо підвищити Вашу пенсію!

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація