Фото: ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ ВІЙСЬКОВИМ 2021. ЗБІЛЬШЕННЯ ПЕНСІЇ З 70 ДО 90 %

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ ВІЙСЬКОВИМ 2021. ЗБІЛЬШЕННЯ ПЕНСІЇ З 70 ДО 90 %

Час прочитання: 2 хв.

 В Україні навіть військові пенсіонери постійно знаходяться на передовій. Держава постійно намагається зменшити пенсії військовослужбовцям. На численні звернення пенсіонерів до Пенсійного фонду України про перерахунок пенсій відповідно до чинного законодавства, останній постійно надає відмову. Тому, пенсіонерам залишається лише один спосіб захистити свої права - це зробити перерахунок пенсії через суд.

 Сьогодні ми поговоримо про перерахунок пенсій військовим з 70 до 90 %. Кожний пенсіонер задається питанням, чи реально здійснити перерахунок пенсій військовослужбовцям України в 2021 році. Однозначно, відповідь на це питання – так.

 Розглянемо на прикладі, як можна здійснити перерахунок пенсій військовим пенсіонерам в Україні.

 До юридичної компанії «Приходько та партнери» звернувся військовий пенсіонер Сергій Миколайович за консультацією. Ми запропонували допомогти йому перерахувати пенсію шляхом збільшення основного розміру пенсії з 70 до 90 %. Сергію Миколайовичу пенсія була призначена у 1997 році. Виходячи з вислуги років – 31 рік розмір пенсії був призначений в розмірі 90 % від суми грошового забезпечення. Однак, на підставі Постанови КМУ №103 у 2018 році, був здійсненний перерахунок військових пенсій. Пенсійний фонд перерахував Сергію Миколайовичу пенсію з 01 січня 2018 року, виходячи з основного розміру пенсії 70 % від грошового забезпечення.

 Враховуючи те, що максимальний розмір пенсій військових на момент призначення пенсії Сергію Миколайовичу, відповідно до ст. 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», складав 90 % від грошового забезпечення пенсіонерів, а Пенсійний фонд у 2018 році здійснив перерахунок пенсій військовослужбовцям виходячи із внесених змін до вищезазначеного закону, де максимальний розмір пенсії військових був зменшений до 70 %, перерахунок пенсії Сергія Миколайовича виходячи із 70 % від грошового забезпечення є незаконним.

 Для того, щоб перерахувати пенсію, ми запропонували Сергію Миколайовичу звернутись до окружного адміністративного суду із позовною заявою про визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо зменшення основного розміру пенсії з 90 % до 70 % від суми грошового забезпечення та зобов’язати пенсійний фонд перерахувати та виплатити пенсію в розмірі 90 % грошового забезпечення.

 Судова практика у даному питанні однозначна. Суди визнають дії пенсійного фонду, щодо перерахунку у 2018 році пенсій військовим виходячи із 70 % грошового забезпечення, протиправними. У той же час пенсіонер має право отримати компенсацію сум недоплачених пенсій починаючи із 2018 року.

 Таким чином, за наслідком судового процесу пенсія Сергія Миколайовича збільшується на 20 %, що є гарним підвищенням до пенсії.

 Ми розглянули лише один варіант як можна підвищити пенсію військовим пенсіонерам. Окрім даного способу, підвищити пенсію можна шляхом включення до грошового забезпечення військового пенсіонера додаткових видів грошового забезпечення, що в середньому збільшує пенсію на 30-50 %.

 Якщо Ви хочете здійснити перерахунок своєї пенсії звертайтеся до юридичної компанії «Приходько та партнери». Ми Вам допоможемо підвищити Вашу пенсію!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація