Фото: Перерахунок пенсії ліквідаторам ЧАЕС

"Закон не потребує неможливого."

Кожухов Любомир Володимирович
E-mail
kozhukhov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-00

Юрист практики пенсійного права. Спеціалізується у галузі перерахунку пенсій військовослужбовців, осіб, що постраждали від аварії на ЧАЕС, підтвердженні стажу та зарахуванні пільгового стажу.

Зв'язатися зараз

Перерахунок пенсії ліквідаторам ЧАЕС

Час прочитання: 3 хв.

Першочергово, нам потрібно визначитися, які нормативно правові акти регулюють соціальне забезпечення унікальної для усього світу, але доволі обширної категорії пенсіонерів-українців, яка маловірогідно, що існує деінде, крім нашої держави.

Головним нормативно-правовим актом, що визначає основи та загальні положення соціального забезпечення, в тому числі і пенсійного забезпечення, осіб, які є постраждалими від аварії на Чорнобильській атомній електростанції це Закон України 796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Найнезахищенішою та постраждалою верствою населення, є особи, які ризикували життям та здоров’ям і втратили його частку під час робіт з ліквідації наслідків руйнування 4-го енергоблоку. Мова йде про осіб з інвалідністю внаслідок радіаційного впливу.

 

Звернувшись до статті 54 даного закону, ми можемо побачити доволі важливу деталь в першій частині даної статті «пенсії по інвалідності та у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків».

Загально, незважаючи на те, виявив пенсіонер таке бажання чи ні, впливає це позитивно на розмір його пенсії чи ні, але кожна з двох вищезазначених пенсій розраховується з п’ятикратного розміру мінімальної заробітньої платні. Це встановлено окремим Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи затвердженим Постановою КМУ №1210, а саме пунктом 9. Дана постанова чітко та розвернуто роз’яснює з використанням яких відомостей та за якою формулою обраховуються дані види пенсійного забезпечення, проте велика кількість пенсіонерів можуть заплутатися в переплетінні юридичних норм або термінів.

Приходько та партнери

Власне, попередньозазначені пенсії (інвалідність та втрата годувальника), без врахування зарплати за час ліквідації, суто з розміру п’ятикратної мінімальної зарплати, спокійно перераховуються в автоматичному режимі, через зміну розміру мінімальної заробітньої платні кожного року, але, на жаль, ці підвищення частіш за все не настільки відчутні. Звісно, все дуже індивідуально, коли ми говоримо про рівні заробітніх плат під час ліквідації наслідків, проте мало хто з осіб, що поклали своє здоров’я отримували під час Чорнобильської аварії мінімальний оклад.

Проблема ж полягає у тому, що ті особи, які не змогли, не встигли чи не знали про дані правові норми, після 1986 року, коли в їх житті почали відзиватися наслідки радіаційного впливу, а компенсація спричиненої шкоди від держави не становить справедливого розміру, стали замислюватися над пропрацюванням даних питань. Але більш чітко визначити приблизний розмір очікуваної пенсії можна при отриманні даної довідки.

Немала кількість пенсіонерів, віднесених до 1 категорії ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції (особи з інвалідністю внаслідок радіаційного впливу), через вчасне застосування цієї норми законодавства можуть мати чи вже мають пенсії у розмірі 30, 40 чи 50 тисяч гривень.

 

Проте, на практиці проблема і складність полягає не тільки в отриманні відомостей про заробітки, а і правильному та своєчасному врахуванні Пенсійним Фондом даних відомостей.

Якщо ж ви стикнулися із проблемами у вирішенні даного питання, ми готові надати допомогу у таких ситуаціях і захистити ваші права. Заповніть форму на сайті і наш юрист зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
kozhukhov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-00

Юрист практики пенсійного права. Спеціалізується у галузі перерахунку пенсій військовослужбовців, осіб, що постраждали від аварії на ЧАЕС, підтвердженні стажу та зарахуванні пільгового стажу.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація