Фото: Перерахунок грошового забезпечення

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

Перерахунок грошового забезпечення

Час прочитання: 3 хв.

Питання перерахунку грошового забезпечення військовослужбовців належить до найбільш поширених запитів, з якими звертаються клієнти до команди адвокатського бюро «Приходько та партнери» на перетині галузей військового та пенсійного права. Тож ми можемо допомогти в таких зверненнях якісно, оскільки постійно маємо з ними справу та напрацювали достатній досвід у них. А поки давайте торкнемося основних правових норм, котрі регулюють це питання, та розглянемо ключові проблеми, з якими пенсіонери стикаються на практиці.

Що варто знати про перерахунок грошового забезпечення?

Військовослужбовці, котрі проходили службу з 2020 року по травень 2023 року, мають право на перерахунок грошового забезпечення. Це пов’язано з тим, що протягом 2020-2023 років для розрахунку посадових окладів та окладів за звання застосовувався прожитковий мінімум рівня 2018 року. Його розмір був 1762 гривні. Цей показник множився на відповідний тарифний коефіцієнт. Відповідно – такий спосіб розрахунку свідчить про порушення законодавства, оскільки для правильного розрахунку грошового забезпечення потрібно було брати за основу той прожитковий мінімум, який був актуальним у поточному році. І саме його треба було множити на тарифний коефіцієнт.

 

Таким чином, військовослужбовці, грошове забезпечення яких розраховувалася на основі розміру прожиткового мінімуму в 1762 гривні, отримували менший розмір забезпечення, ніж мали б. Саме з цим пов’язана велика кількість звернень, з якими працює наша команда.

Про що свідчить актуальна судова практика

Постанова Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2020 року в справі № 826/6453/18 є дуже показовою в цьому питанні. Зокрема вона визнала протиправним і скасувала п. 6 урядової Постанови від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб». Цей нормативно-правовий акт впливав на зміст п. 4 Постанови № 704.

Йдеться про редакцію, котра передбачала розрахунок посадових окладів та окладів за звання військовослужбовців на основі прожиткового мінімуму, який був встановлений станом на 1 січня 2018 року. Саме такий прожитковий мінімум множили на тарифний коефіцієнт, роблячи розрахунок на основі додатків 1, 12, 13 та 14.

Також варто звернути увагу на практику Верховного Суду. Він вже неодноразово зазначав у своїх рішеннях, що розраховувати розмір грошового забезпечення для військових з 1 січня 2020 року на основі величини прожиткового мінімуму 2018 року – протиправно.

Разом з тим, на практиці військовослужбовці стикаються з тим, що їм відмовляються зробити перерахунок грошового забезпечення. Але у таких ситуаціях варто розуміти, що законодавство та судова практика – на вашому боці. Тому потрібно відстоювати свої права.

Робити це, попередньо заручившись юридичною підтримкою, значно легше.

Яким має бути порядок дій?

Отже, діяти потрібно в наступному алгоритмі:

  1. проаналізувати наявні документи, вирішивши питання щодо строків;
  2. звернутися до військової частини, аби там провели належний перерахунок;
  3. після отримання відмови звертатися до адміністративного суду.

 
Такі справи є виграшними. Та якщо уповноважені особи зволікають з виконанням судового рішення, прийнятого на вашу користь, якісна юридична допомога буде дуже доречною. Ми спрямуємо адвокатський запит стосовно виконання рішення суду. Законодавством передбачені досить стислі строки для реакції на такий запит, тож він є ефективним інструментом, аби запобігти затягуванню виконання рішення.

Юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» використають усі свої знання та досвід, аби допомогти вам справді ефективно. Ми вміємо працювати на прогнозований позитивний результат та знаємо, як досягти його в такій категорії справ.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація