Переоформлення паю після смерті власника

"Ваш успіх - наша мета: звернувшись до нас, ви отримуєте індивідуальний підхід, що забезпечує швидке та ефективне вирішення ваших юридичних питань."

Григорʼєва Анастасія Дмитрівна
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз

Переоформлення паю після смерті власника

Час прочитання: 2 хв.

Правове регулювання спадкових відносин завжди було популярною тематикою, оскільки майже кожен громадянин рано чи пізно, але зіштовхується із оформленням спадщини після смерті своїх родичів.

Також досить часто українців цікавлять юридичні нюанси оформлення саме земельної ділянки (паю), тому що згідно із дослідженнями працівників Держгеокадастру 89% сільськогосподарської землі в Україні є паї, які були набуті за часів колишнього СРСР, а їх власники - переважно люди похилого віку. В чому і вбачається актуальність даної тематики на сьогодні.

А тому у цій статті ми розглянемо як переоформити пай після смерті власника, враховуючи при цьому положення чинного законодавства України.

Яка процедура спадкування земельного паю?

За загальним правилом спадкування земельної ділянки (паю) може бути реалізоване 2 способами:

  • за законом;
  • за заповітом.

В першому випадку, спадкування буде відбуватися в порядку черговості, яка визначається ЦКУ. Всього існує 6 черг спадкоємців в залежності від ступеня спорідненості із спадкодавцем.

В другому випадку, спадкодавець за життя створює заповіт в якому і визначає осіб, що мають право на спадкування зазначеної земельної ділянки (паю).

Що потрібно зробити для спадкування земельного паю після смерті його власника?

Для того, щоб оформити спадщину особі потрібно звернутися до нотаріуса із відповідною заявою про прийняття спадщини. Вона подається за місцем відкриття спадщини.

Проте, якщо особа на момент смерті спадкодавця постійно проживала з ним і протягом встановленого законом терміну (6 місяців) не відмовилась від спадщини, то вона вважається такою, що прийняла цю спадщину.

Наступним етапом після того як сплив 6-місячний термін на прийняття спадщини буде подача нотаріусу заяви про видачу свідоцтва про право на спадщину.

Також до заяви додають такий пакет документів:

  • документ, що підтверджує смерть спадкодавця;
  • документ, що підтверджує родинні звʼязки особи із спадкодавцем;
  • обовʼязково оригінал документів, із яких вбачається законне володіння земельною ділянкою (паєм) - Державний акт на права власності на земельну частку (пай) або Сертифікат на право на земельну частку (пай);
  • документ про проведення грошової оцінки земельної ділянки (паю);
  • документ, що підтверджує відсутність обтяжень та відповідних обмежень до земельної ділянки (паю).

Після того, як відповідні документи особа подала нотаріусу, він здійснює їх перевірку і надає свідоцтво право на спадщину. Крім того, також нотаріус реєструє право власності особи у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

І тільки після отримання цього свідоцтва і реєстрації особа вважається законним власником успадкованої земельної ділянки (паю).

Якщо ви хочете переоформити земельний пай після смерті власника, однак не маєте часу вникати в юридичні тонкощі цієї справи, то в такому випадку вам стане в нагоді допомога від професійних адвокатів - юридичної компанії “Приходько та партнери”.

Наша команда налічує тільки досвідчених спеціалістів в галузі земельного права, які мають ґрунтовні знання законодавства України та завжди допоможуть вам у вирішенні подібних ситуацій. А тому не зволікайте та звертайтесь за консультацією!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація