ПЕРЕМОГА НАД ОФІСОМ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА У ВЕРХОВНОМУ СУДІ

«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

ПЕРЕМОГА НАД ОФІСОМ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА У ВЕРХОВНОМУ СУДІ

Час прочитання: 3 хв.

Нещодавно ми писали пост про те, як змінити підсудність у кримінальному провадженні. Ось надійшов результат – позитивне рішення Верховного суду України, яким задоволено клопотання захисника про направлення кримінального провадження № 12020000000000119 (справа № 335/2540/22), кваліфікація передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України та передано кримінальне провадження з Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя до Печерського районного суду м. Києва.

Представництво у Верховному суді України, вимагає від адвоката по кримінальних справах не просто бути адвокатом, а мати відповідний досвід розгляду аналогічних справ та чітко знати практику Верховного суду.  Андрій Приходько

Суд виходив з того, що частина перша статті 32 КПК України передбачає, що кримінальне провадження здійснює суд, на території знаходження якого було вчинено злочин. Якщо було декілька злочинів, то справу буде розглядати суд, на території якого було вчинено самий тяжкий злочин, а якщо злочини однакові по тяжкості тоді той суд, де було вчинено останній злочин. Якщо правоохоронці не встановили місце вчинення злочину, то справу розглядає суд за місцем знаходження органу досудового розслідування, який закінчив розслідувати кримінальну справу.

ПЕРЕМОГА НАД ОФІСОМ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА У ВЕРХОВНОМУ СУДІ - gry 4883 1

Органами досудового розслідування відповідно до статті тридцять вісім КПК України є:

  • слідчі підрозділи:
    – органів Національної поліції;
    – органів безпеки;
    – органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства (зараз уже БЕБ);
    – органів Державного бюро розслідувань;
  • підрозділи детективів, підрозділ внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України.

Законодавство чітко передбачає, що кримінальна справа повинна бути передана до іншого суду, якщо до початку слухання справи буде встановлено, що порушені правила підсудності (ч. 1 ст. 34 КПК України).

Адвокат. Верховний суд України. Спір про підсудність. Це ті ключові терміни, поєднання яких, дає потрібний результат, якщо адвокат по кримінальних справах професіонал своєї справи. Андрій Приходько

ПЕРЕМОГА НАД ОФІСОМ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА У ВЕРХОВНОМУ СУДІ - ab prihodko ta pratneri styagnulo z prokuraturi pivmiljona grivenВідповідно до справи, в якій працювали наші адвокати, обвинувальний акт був скерований до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя. Виходячи з акту, встановлено, що справа направлена до суду у зв’язку з вчиненням злочину передбаченого частиною 4 статті 190 КК України (шахрайство). Разом з тим, виходячи зі змісту обвинувального акту, органом досудового розслідування місце вчинення злочину не встановлено.

В той час, як слідчим органом є Головного слідчого управління Національної поліції України, і цей же орган завершив, закінчив досудове розслідування та направив справу до суду.

ГСУ НП України , відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, знаходиться за адресою – вул. Богомольця, 10, у м. Києві. Вказана адреса перебуває на території юрисдикції Печерського районного суду м. Києва, а отже і справа повинна розглядатись в цьому суді.

З урахуванням зазначеного, Верховний суд України (Кримінальна палата) взяли до уваги доводи захисту, про те що обвинувальний акт у кримінальні справі № 12020000000000119 з порушенням підсудності був направлений до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя та задовольнив клопотання адвоката до Верховного суду України.

Адвокат з кримінальних справ АБ Приходько та партнери – це високий рівень професіоналізму та компетенції. Більшість наших адвокатів – це колишні працівники органів прокуратури та слідства, що дає можливість бути завжди на крок попереду.

ПЕРЕМОГА НАД ОФІСОМ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА У ВЕРХОВНОМУ СУДІ - 1ПЕРЕМОГА НАД ОФІСОМ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА У ВЕРХОВНОМУ СУДІ - 2 ПЕРЕМОГА НАД ОФІСОМ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА У ВЕРХОВНОМУ СУДІ - 3 ПЕРЕМОГА НАД ОФІСОМ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА У ВЕРХОВНОМУ СУДІ - 4

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація