ПЕРЕЛІК ПІДСТАВ, ЗА ЯКИХ ДЕРЖПРАЦІ МАЄ ПРАВО ПРОВЕСТИ ЗАХОДИ КОНТРОЛЮ У ПЕРІОД ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

ПЕРЕЛІК ПІДСТАВ, ЗА ЯКИХ ДЕРЖПРАЦІ МАЄ ПРАВО ПРОВЕСТИ ЗАХОДИ КОНТРОЛЮ У ПЕРІОД ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ

Час прочитання: 2 хв.

Спершу через карантинні обмеження, а згодом і через війну було введено ряд заборон на проведення перевірок державними органами. Це торкнулося і Держпраці. Адже на час воєнного стану перевірки цим органом можуть проводитися за виключних підстав. Зокрема, відповідно до роз'яснення Міністерства економіки України від від 01 серпня 2022 року є ряд підстав за яких Держпраця може проводити перевірки навіть під час воєнного стану. Це стосується позапланових перевірок, а саме:

  • Дотримання вимог Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”, який був прийнятий 15.03.2022 року.
  • За наявності виявлених неоформлених трудових відносин. Тобто, якщо органам Держпраці стане відомо в той чи інший спосіб, що працівники працюють без оформлення трудового договору, то це вже є підставою для проведення позапланової перевірки.
  • Питання законності припинення трудових договорів. Це стосується тих моментів, коли не дотримано законом визначеної процедури припинення трудового договору.

Варто зауважити, що перевірки Держпраці в позаплановому режимі повинні проводитися лише за тими напрямками, які стали причиною для проведення перевірки. До прикладу, якщо перевірка проводиться з підстав виявлення неоформлених трудових відносин, то вона не може повністю або частково зачепити питання щодо законності припинення трудових договорів.

Основні правила перевірок Держпраці у 2023 році

  • Особа, яка уповноважена проводити перевірку повинна мати направлення на проведення перевірки. Копія такого направлення, відповідно до вимог законодавства, має надаватися роботодавцю.
  • Якщо особа, яка уповноважена проводити перевірку, не має направлення на проведення перевірки, роботодавець має право не допустити таку особу до проведення перевірки.
  • Строк позапланової перевірки не може перевищувати 10 днів, а для малих суб'єктів підприємництва - 2 дні.

Варто зауважити, що на час воєнного стану не застосовуються штрафи за порушення трудового законодавства. Але можуть бути застосовані санкції за адміністративне правопорушення, наприклад за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, недопущення посадових осіб Держпраці до проведення перевірки тощо.

Отже, як вбачається з вищезазначеного, незважаючи на запровадження мораторію на проведення перевірок, органи Держпраці все ж таки за виключних підстав можуть їх проводити. Для того, щоб не виникало підстав для проведення таких перевірок роботодавцю варто дотримуватися вимог трудового законодавства, а також не нехтувати правовою допомогою фахівців у галузі трудового права.

 

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація