Перелік хвороб для звільнення з військової служби

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Перелік хвороб для звільнення з військової служби

Час прочитання: 2 хв.

В Україні наразі триває воєнний стан і період мобілізації. А тому особи, які були непридатні в мирний час, вважають, що їх не мають право призвати і у воєнний час. Однак, ті особи які непридатні в мирний час, є обмежено придатними у воєнний час. А обмежено придатні особи підлягають мобілізації і можуть нести службу, проте все ж таки з певними обмеженнями.

Проте, існують хвороби, за якими особу відповідно до висновку військово-лікарської комісії можуть визнати тимчасово непридатною на термін до шести місяців з наступним перепроходженням військово-лікарської комісії або непридатною до військової служби з виключенням з військового обліку.

 

Це певні хвороби пов’язані з органами слуху, зору, психіки та розладами поведінки, онкологічні захворювання, інфекційні чи ті, що передаються статевим шляхом, хвороби дихальної системи, ендокринної, нервової чи сечостатевої системи тощо. Проте, наявність просто певного захворювання ще не свідчить, що комісія визнає особу непридатною, скільки головним чинником та критерієм для визначення ступеня придатності до військової служби є тяжкість хвороби.

Досить часто особи впевнені, що якщо вони мають гостру та хронічну вірусну хворобу, то мають бути визнані непридатними. Так, яскравим прикладом, може бути гепатит, що здавалося сто відсотково є підставою для отримання статусу «непридатний», однак враховуючи той факт, що в країні введений воєнний стан, критерії для оцінки є куди жорсткішими. А тому непридатними, визнаються лише ті, хто хворіє на тяжкі форми вірусних гепатитів, які важко піддаються лікуванню та значно порушують функції органів і систем. В інших випадках, придатність чи обмежена придатність визначається індивідуально.

 

З огляду на це, військовозобов’язані досить часто звертаються з проханням проаналізувати медичні документи аби встановити ступінь придатності та бути готовим до висновку ВЛК і у разі чого можливості оскаржити даний висновок. Так, оскільки самостійно пересічному громадянину доволі складно зорієнтуватися, виникає потреба у зверненні за допомогою до фахівців, яку Ви можете отримати звернувшись за консультацією до наших спеціалістів, в ході якої Ваші медичні документи проаналізують і зорієнтують стосовно Вашого майбутнього статусу.

Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист зв'яжеться з Вами найближчим часом, щоб проконсультувати та запропонувати шляхи вирішення Вашої проблеми.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація