Перелік документів для звільнення з військової служби за сімейними обставинами
E-mail
zvonenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-47

Юрист практики військового права. Консультації з питань мобілізації, допомога в отриманні відстрочки. Спеціаліст у юридичному супроводі військовослужбовців з питань звільнення, компенсаційних виплат та переведень в іншу військову частину. Допомога військовослужбовцям в проходженні ВЛК, оскарженні ВЛК, написанні рапортів та документів будь-якої складності.

Зв'язатися зараз

Перелік документів для звільнення з військової служби за сімейними обставинами

Час прочитання: 3 хв.

Війна триває вже не один місяць і не зрозуміло коли завершиться. Але у військовослужбовців змінюються обставини, які перебувають на службі, змінюються обставини, в тому числі й сімейні, що дають право на звільнення від військової служби. 

Відповідно до ст. 26 Закону України “Про військовий обов'язок та військову службу”, однією з підстав звільнення від військової служби є сімейні обставини.

 

Перелік сімейних обставин, що дають право на звільнення з військової служби

 • Наявність на утриманні трьох неповнолітніх дітей. Дана обставина не вимагає, що це повинні бути саме кровні. Наприклад, якщо на утриманні є діти від попереднього шлюбу дружини, то в такому випадку це також є підставою для звільнення з військової служби, але за наявності підтверджуючих документів, що саме військовослужбовець їх утримує, одним з таких документів може бути рішення суду про встановлення факту перебування на утриманні.
 • Інвалідність дружини/чоловіка або інвалідність батьків 1 або 2 групи. Документами, що підтверджують даний факт є довідка МСЕК та документ, що підтверджує родинні відносини.
 • Виховання дитини з інвалідність до 18 років, або повнолітньої дитини, яка має 1 або 2 групу інвалідності
 • Самостійне виховання неповнолітньої дитини
 • Необхідність здійснення догляду на не професійній основі за особами, які його потребують.

Документи, що дають право на звільнення

В залежності від сімейної обставини, яка дає право на звільнення від військової служби перелік документів може дещо відрізнятися, адже кожна обставина є індивідуальною. Наприклад, якщо звільнення з підстав за наявності у когось з батьків інвалідності 1 або 2 групи, то потрібно надати копію довідки МСЕК про призначення групи інвалідності, копію документа, що посвідчує особу (паспорт) та копію документа, що підтверджує родинні зв'язки між батьком або матір'ю та військовослужбовцем ( свідоцтво про народження).

Важливо, що такі документи повинні бути належним чином завірені, тобто нотаріально.

 

Як реалізувати своє право на звільнення з військової служби за сімейними обставинами?

  • Подати рапорт командиру частини з вказання підстав для звільнення
  • Додати належним чином завірені документи, що підтверджують сімейну обставину, яка дає право на звільнення
  • Отримати наказ про звільнення з військової служби

Отже, як вбачається з вищенаведеного, звільнитися з військової служби за сімейними обставини цілком реально. Доля цього потрібно лише знати свої права та користуватися ними. А у випадку двозначних та незрозумілих ситуацій користуватися фаховою допомогою військових адвокатів. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист Вам зателефонує для уточнення та аналізу підстав для звільнення з військової служби.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація