Фото: Перелік документів для оформлення відстрочки від мобілізації

"Головний і найбільш істотний зміст права складає свобода."

Данілова Юлія Ігорівна
E-mail
danilova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-22

Адвокат, спеціалізується на військовому праві. Супровід в ТЦК та СП, оформлення відстрочки від мобілізації, звільнення з військової служби, отримання виплат для військових, адвокатські запити.

Зв'язатися зараз

Перелік документів для оформлення відстрочки від мобілізації

Час прочитання: 3 хв.

Постійні мобілізаційні заходи в Україні продовжуються, оскільки країна бореться за своє виживання проти загарбника в особі Російської Федерації. На практиці це означає, що до лав ЗСУ залучаються громадяни для проходження військової служби. Проте, на сьогодні існує досить велика кількість військовозобовʼязаних осіб, що мають поважні підстави для отримання відстрочки від мобілізаційних заходів, однак не знають яким чином можливо реалізувати свої права на практиці. А тому у цій статті фахівці із юридичної компанії "Приходько та партнери" розкажуть про те, який пакет документів необхідно подавати для оформлення відстрочки від мобілізації.

 

Які існують основні підстави для отримання відстрочки від мобілізації?

Із положень Закону України №3543 вбачається, що не підлягають призову на військову службу під час проведення мобілізаційних заходів в країні такі категорії осіб, а саме:

 1. громадяни, що були заброньовані підприємством чи державною установою на весь період проведення мобілізаційних заходів або на час дії воєнного стану в країні;
 2. громадяни, які мають відповідну ступінь інвалідності або визнані тимчасово непридатними через свій поточний стан здоровʼя на період від 6 до 12 місяців;
 3. громадяни, що мають на своєму утриманні від 3 та більше дітей у віці до 18 років (винятком є ті особи, які мають сукупну заборгованість зі сплати аліментів більше, ніж за 3 місяці);
 4. громадяни, що виховують дитину із інвалідністю віком до 18 років;
 5. громадяни, що здійснюють постійний догляд за хворими членами сімʼї (батьками, дружиною тощо);
 6. громадяни, що навчаються на денній формі навчання у ВНЗ або здобувають відповідний науковий ступінь (докторанти, аспіранти);
 7. та багато інших категорій громадян України.

Отже, можна сказати, що громадяни можуть отримати відстрочку від мобілізації на період воєнного стану через існування поважних сімейних обставин, поганий стан здоровʼя, бронювання за основним місцем роботи, навчання та здобуття наукового ступеня тощо.

Важливо! Наведений вище перелік підстав звільнення від мобілізації постійно змінюється, а тому потрібно звертатися саме до норм Закону України №3543 ст. 23, з якої і будуть вбачатися лише чинні підстави для отримання відстрочки.

Який пакет документів є обовʼязковим для оформлення відстрочки від мобілізації?

 • Заява. Для отримання відстрочки від мобілізації необхідно звертатися особисто до ТЦК та СП за місцем вашого обліку із відповідною письмовою заявою, яка повинна бути подана на імʼя голови комисиъ, що і буде приймати рішення про надання відстрочки для громадянина. Форма такої заяви встановлюється в Постанові КМУ №560 від 16.05.2024 року (в додатку 4);
 • Документ, що посвідчує особу (до прикладу, паспорт);
 • Військово-облікові документи;
 • Свідоцтво про народження;
 • РНОКПП;
 • Документи, що надають право особі отримати відстрочку.

В залежності від наявної фактичної підстави на відстрочку такі документи можуть різнитися. До прикладу, якщо особа навчається на денній формі навчання, то їй потрібно подавати документ що підтверджує цей факт; якщо особа має проблеми із здоровʼям, то їй потрібно подавати довідку про підтвердження відповідної групи інвалідності тощо.

 

Самостійний збір документів для оформлення відстрочки від мобілізації є непростою справою, адже потрібно розумітись на всіх актуальних нюансах даної тематики. А тому, якщо вам необхідна допомога по вирішенню даного питання, то слід звертатися до юридичної компанії "Приходько та партнери".

Наші фахівці допоможуть вам розібратися із усіма аспектами чинної процедури оформлення відстрочки, нададуть усну або письмову детальну консультацію щодо подачі всіх необхідних документів, та в разі потреби підготують весь потрібний пакет документів. Не сумнівайтесь, зверніться саме до нашої компанії та отримайте необхідну підтримку вже сьогодні.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
danilova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-22

Адвокат, спеціалізується на військовому праві. Супровід в ТЦК та СП, оформлення відстрочки від мобілізації, звільнення з військової служби, отримання виплат для військових, адвокатські запити.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація