Перелік документів для оформлення постійного догляду

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

Перелік документів для оформлення постійного догляду

Час прочитання: 2 хв.

Оформлення постійного догляду в Україні з кожним роком стає все більш популярною тематикою, оскільки кількість пенсіонерів та людей, які потребують надання додаткової допомоги постійно зростає.

Однак, на практиці громадяни часто не знають, які документи потрібно подавати для того, щоб зареєструвати постійний догляд за особою, що в свою чергу затягує загальний процес тривалості оформлення такої процедури.

В чому і вбачається актуальність обраної тематики на сьогодні.

А тому у цій статті ми детально визначимо перелік документів, який потрібен для оформлення постійного догляду за особою, що його потребує, при цьому аналізуючи положення нормативно-правових актів України.

Яка дефініція постійного догляду?

Постійний догляд передбачає собою певну форму надання допомоги особам, які мають різні фізичні або психічні обмеження (проблеми із здоровʼям), що передбачають постійну присутність стороннього доглядача для забезпечення та надання необхідної належної допомоги або підтримки.

Українським законодавством офіційно визнається доглядачем лише та особа, яка надає соціальні послуги по догляду особам, що їх потребують на постійній, але не професійній основі та отримує за таку діяльність грошову компенсацію від держави.

Який перелік документів необхідний для того, щоб оформити постійний догляд за особою?

Якщо ви хочете оформити постійний догляд за особою, то для досягнення цієї мети вам потрібно спочатку звернутися до органів опіки та піклування із наступним пакетом документів, а саме:

  • Заявою, в якій потрібно зазначити той факт, що ви маєте бажання та можливість здійснювати постійний догляд за особою, яка його потребує. Така заява може бути написана від руки у письмовому форматі або надрукована за допомогою компʼютерних засобів та подана у паперовому форматі;
  • Документ, що посвідчує вашу особу (паспорт громадянина України) та особи за якою планується встановити постійний догляд;
  • Копія лікарської чи медичної довідки громадянина, який повинен буде здійснювати постійний догляд (підтверджує дієздатність особи та можливість надавати соціальні послуги);
  • Документ, щодо реєстрації вашого місця проживання або тимчасового перебування;
  • Документи, що підтверджують право власності на майно або право користування ним;
  • Документ лікарської комісії про те, що особа над якою планується встановити догляд дійсно має потребу в отриманні допомоги та підтримки від іншої особи.

Важливо! Якщо людина усвідомлює причинно-наслідковий зв'язок між своїми діяннями та вчинками, тобто є дієздатною, але при цьому потребує стороннього догляду у звʼязку із станом здоровʼя, то в такій ситуації потрібна її згода на отримання постійного догляду. Така згода повинна бути оформлена не в усному, а в письмовому форматі.

Ви хочете зібрати весь пакет документів для оформлення постійного догляду за особою, проте не маєте на це достатньої кількості часу?

Не проблема, юристи із адвокатського бюро “Приходько та партнери” допоможуть вам вирішити це завдання.

Адже наша команда налічує тільки кваліфікованих фахівців, що добре розуміються на вирішенні практичних питань у сфері сімейного права та збору всіх необхідних документів по справі.

А тому не зволікайте та звертайтеся саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація