Перехід з пенсії за віком на пенсію державного службовця

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Перехід з пенсії за віком на пенсію державного службовця

Час прочитання: 3 хв.

Поняття пенсії та особливостей її призначення у різних випадках регулюється Законом України № 1058, котрий має назву «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Зокрема у контексті цієї теми вагоме значення має стаття 10 даного нормативно-правового акту, відповідно до якої, маючи право на різні види пенсії, особа може самостійно обрати той, який є більш вигідним. Тож перехід з пенсії за віком на пенсію, котра передбачена для державних службовців, є цілком реальним, якщо людина має право на кожну з них. У такому випадку часто буває доцільно обрати саме другий варіант. Пропонуємо більш детально дізнатися про цю тему.

Перехід з пенсії за віком на пенсію державного службовця - audit test 1Які нормативно-правові акти регулюють це питання?

Для державних службовців у питанні їхнього пенсійного забезпечення є актуальним Закон «Про державну службу», котрий датується 10 січня 2015 року, а чинності набрав у травні наступного року. Частина І статті 90 цього нормативно-правового акту передбачає, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

 

Однак, прикінцевими положеннями Закону № 889 збережено право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу” № 3723-ХІІ«попередній закон про державну службу».

Перехід з пенсії за віком на пенсію державного службовця - urb 4421 scaled e1683725263498

У контексті теми, яку ми розглядаємо, важливо відзначити наступне щодо осіб, котрі мають право на пенсію державного службовця. Йдеться про:

  • державних службовців, котрі на день набрання чинності новим Законом займають відповідні посади та мають не менш ніж 10 років стажу на посадах державної служби, зазначених у ст. 25 Закону № 3723 та актах Кабміну;
  • осіб, котрі на день набрання чинності новим Законом мають не менше ніж 20 років стажу на посадах державної служби, згаданих у ст. 25 Закону № 3723 та актах Кабміну.

Попри те, що такі формулювання можуть видаватися складними для розуміння, фахівці адвокатського бюро «Приходько та партнери» знають, як пояснити клієнтам юридичні теми максимально доступно під час надання консультацій.

Перехід з пенсії за віком на пенсію державного службовця - team informationЗ якими проблемами на практиці стикаються пенсіонери?

Українські пенсіонери часто стикаються з проблемою, коли Пенсійний фонд зловживає у питанні переведення з одного виду пенсії на інший. Наприклад, стаж, який мав би бути зарахований саме за державну службу, не враховується належним чином. Або ж – оновлені довідки щодо грошового забезпечення чиновники ПФУ не хочуть брати до уваги, коли на підставі них потрібно зробити перерахунок пенсії. А бувають і такі ситуації, коли представники цієї установи виявляють надмірний формалізм стосовно розгляду записів у трудовій книжці. Приміром, вони можуть відмовлятися враховувати той стаж, котрий, на їхню думку, нечітко записаний.

 

У деяких випадках пенсіонери опускають руки, адже може здаватися, що судитися з державною установою, відстоюючи свої права, не є перспективною стратегією. Але це не так. Насправді ви можете захистити свої права, а такі справи є виграшними, про що свідчать численні приклади з актуальної судової практики.

Команда адвокатського бюро якісно в цьому допоможе, адже ми регулярно та ефективно працюємо з подібними запитами. Тож звертайтеся.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація