Перехід з одного виду пенсії на інший

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

Перехід з одного виду пенсії на інший

Час прочитання: 3 хв.

Бувають ситуації, коли пенсіонер має право на різні види пенсії. У такому випадку він може на власний розсуд обрати саме той варіант, який йому найбільш імпонуватиме. Таке право закріплене у статті 10 закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Яким є правовий порядок процедури?

Переведення з одного виду пенсії на інший – це зміна виду пенсії у відповідності до норм чинного законодавства. Наприклад, це може бути перехід з пенсії за віком на пенсію у зв’язку з втратою годувальника. Коли відбувається таке переведення, органи Пенсійного фонду здійснюють лише «перерахунок пенсії», однак водночас вони не застосовують середню заробітну плату (дохід) за три календарні роки, котрі передували року звернення. Якщо дивитися на це з точки зору правових норм, то в таких діях чиновників ПФ – пряме їх порушення.

 

Дійсно, ситуацій, коли закон є на стороні пенсіонера, а ПФ стає по інший бік, дуже багато. До команди адвокатського бюро «Приходько та партнери» регулярно звертаються клієнти з різними запитами у царині пенсійного права. Те, що їх поєднує – небажання Пенсійного фонду дотримуватися прав пенсіонерів, коли вони хочуть відстояти себе та домогтися належного матеріального забезпечення, яке їм передбачене законом. Урешті, такі історії в переважній більшості випадків доходять до судової інстанції, адже в інший спосіб, аніж через судове рішення, ПФ не хоче реагувати на законні вимоги пенсіонерів.

Що говорить законодавство та судова практика?

У контексті питання, яке ми розглядаємо, варто звернути особливу увагу на частину 3 статті 45 Закону № 1058-ІV. Вона передбачає, що визначена ч. 2 ст. 40 цього Закону середня заробітна плата (дохід) для призначення пенсії, тобто за 3 календарні роки, які передують року звернення, застосовується лиш тоді, коли особа уперше переходить з одного виду пенсії на інший.

Крім того, варто звернути увагу на постанови Верховного Суду. Зокрема, йдеться про справи № 348/2271/16-а, № 495/620/17, № 211/1898/17, № 504/503/17, № 528/196/17 та № 336/7438/16-а. Якщо говорити коротко, то позивачами були люди, яким була призначена пенсія за такими нормативно-правовими актами, як:

  • Закон «Про пенсійне забезпечення»;
  • Закон «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

 

У подальшому позивачі прагнули отримувати пенсію за віком, посилаючись на Закон «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Ці вимоги були визнані обґрунтованими, тож Верховний Суд України у всіх справах виявився на боці позивачів.

Як відбувається юридичний супровід таких справ?

Коли наша команда бере в супровід справу, де запит клієнта пов'язаний з переходом з однієї пенсії на іншу, ми працюємо в наступній послідовності:

  • спочатку дізнаємося усі вагомі обставини, які далі будуть працювати на користь позивача;
  • тоді розпочинаємо підготовку до того, аби якісно представити інтереси позивача у суді;
  • здійснюємо представницьку функцію під час судового засідання.

Згадані законодавчі норми та практика Верховного Суду є прямим підтвердженням того, що такі справи – виграшні. Тож не зволікайте та не втрачайте можливість покращити умови свого пенсійного забезпечення, адже це прямо передбачено чинними нормами українського законодавства.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація