Фото: Перехід на пенсію померлого чоловіка військового пенсіонера

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз

Перехід на пенсію померлого чоловіка військового пенсіонера

Час прочитання: 3 хв.

Українське законодавство у сфері пенсійного забезпечення регулярно трансформується. Особливо це стосується питань призначення військової пенсії. Розглянемо більш детально, яким є порядок переходу на пенсію померлого чоловіка, який був військовим пенсіонером. А також зосередимося на тому, які зміни у законодавстві відбулися протягом останнього часу. На завершення зорієнтуємо в тому, чим може допомогти команда нашої адвокатської компанії.

Якими є умови для призначення такої пенсії?

Якщо йдеться про дружину спочилого, вона має право на його військову пенсію тоді, коли він помер або в період проходження служби, чи не пізніше від 3 місяців з моменту цього терміну. Можуть бути винятки у тих ситуаціях, коли цей термін пройшов, але причиною смерті були каліцтво, хвороба чи контузія, які людина дістала, будучи військовослужбовцем. Також важливо те, що дружини військових пенсіонерів мають право на таку пенсію по втраті годувальника, коли його не стало в період отримання пенсії чи не пізніше 5 років з моменту, коли було припинено її отримання. У своїх правах дружини зниклих безвісти під час виконання бойових дій прирівнюються до дружин загиблих.

У 2022 році норми статті 30 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» були доповнені. У них внесено актуальні зміни, які відображають реалії повномасштабного вторгнення. Тож тут зміст законодавства був актуалізований потрібними формулюваннями.

Коли йдеться про права дружини на таку пенсію, важливо, що згадується саме про тих, хто не взяв повторний шлюб.

На чому варто акцентувати увагу?

Особливої уваги потребує акцент на тій частині законодавчої норми, де йдеться про непрацездатну дружину військовослужбовця. Під непрацездатністю мається на увазі досягнення пенсійного віку. Також сюди входить категорія осіб з інвалідністю.

На цьому не вичерпується перелік осіб, згаданих у цій правовій нормі. Коли йдеться про дружину, вона також має право на цю пенсію, незалежно від віку чи стану своєї працездатності, якщо доглядає за дітьми, онуками, братами чи сестрами спочилого годувальника та, унаслідок цього, не може працювати.

Також у законі зазначено, що до згаданих осіб Кабмін може встановлювати інші умови стосовно призначення пенсії, пов’язаної з втратою годувальника.

 

Чому юридична допомога є важливою?

Коли ви отримуєте юридичну допомогу в питанні переходу на пенсію померлого чоловіка, то точно знаєте, що не мусите самотужки розбиратися в питанні. Консультаційна допомога сприяє тому, аби краще з’ясувати усе необхідне для себе. А супровід у взаємодії з уповноваженими державними органами дає значно більшу ймовірність позитивного вирішення питань.

І навіть якщо в такому випадку бюрократичний і людський фактор системи перешкоджає реалізації ваших законних прав, ми не спиняємося. Ми добре знаємо, як досягти бажаного рішення під час представництва ваших інтересів у суді. Тривала практика та постійний моніторинг динаміки змін правових норм дає нам можливість працювати ефективно, якісно захищаючи інтереси клієнтів. Тож звертайтеся. Наша команда застосує увесь свій досвід, аби вам допомогти.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація