ПЕРЕДАЧА У СПАДЩИНУ ІНОЗЕМНИХ АКТИВІВ

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Керівник практики сімейного права

Експерт в галузі сімейного, цивільного, трудового права, права інтелектуальної власності.

Зв'язатися зараз

ПЕРЕДАЧА У СПАДЩИНУ ІНОЗЕМНИХ АКТИВІВ

Час прочитання: 3 хв.

Є чимало ситуацій, коли людина стикається з тим, що їй залишили спадщину за кордоном. І тоді доводиться розбиратися з тонкощами не лише українського, а й іноземного законодавства, аби правильно подбати про організаційні аспекти та не опинитися «в мінусі». Іноді буває так, що родич, який мав бізнес чи нерухомість за кордоном, помирає, а заповіту нема. Тоді виникає дуже багато питань про те, кому та в яких частках дістануться залишені активи. Але це не єдине важливе питання щодо спадкування.

Загальні особливості оподаткування спадщини

Отож, важливими аспектами є те, що:

  • Спадщина підлягає подвійному оподаткуванню. Спочатку податки необхідно сплачувати у тій країні, де розташовані активи, а вже тоді – в Україні.
  • Податкові ставки деяких країн є дуже високими. Вони можуть сягати до 60 відсотків.
  • В Україні таких величезних податків на спадщину немає, проте, закордонний спадок підпадає під категорію джерел доходів з-за кордону. А тому потрібно сплатити ПДФО у розмірі 18%.

Іноді в клієнтів виникає питання щодо того, чи зараховуються в Україні податки, які спадкоємець сплатив за кордоном. Однак тут важливо розуміти те, про що йшлося у 1 пункті вищенаведеного списку. Неоднорідні податки не підлягають взаємозаліку в різних державах.

Що потрібно враховувати в темі спадкування

Тут важливо зважати на такі аспекти, як:

  • Коло основних бенефіціарів. Важливим є ступінь спорідненості спадкодавця та спадкоємців. Наприклад, в українському законодавстві спадкування дружиною, чоловіком, батьками, рідними братами та сестрами – підстава для нульової податкової ставки. Однак так не в усіх країнах. Приміром, у Франції лише той спадок, який отримує дружина від чоловіка і навпаки, не оподатковується. Що стосується інших випадків, то діє прогресивна ставка – від 5 до 60 відсотків.
  • Загальна вартість об’єктів, які спадкуються. Наприклад, якщо мова про Великобританію, то прямі спадкоємці можуть спадкувати без оподаткування активи до 325 тисяч фунтів стерлінгів. В інших країнах ця сума відрізняється.

Якщо ж податки не сплачені, це може бути невідчутним на перший погляд, однак згодом спадкоємець таки зіткнеться з наслідками свого рішення. Жодна операція, котра стосується активів, не зможе нормально пройти процедуру фінансового моніторингу на міжнародному рівні.

Що ще важливо

Хоча питання, пов’язані з оподаткуванням успадкованих іноземних активів, є одними з ключових у цій категорії запитів, тема податків – далеко не єдине, на що варто звернути увагу. Коли таку справу беруть в роботу юристи компанії «Приходько та партнери», ми дбаємо про те, аби клієнт дійсно міг отримати та оформити спадщину на вигідних для себе умовах. Тут важливо приділити увагу таким аспектам, як:

  • Особливості відкриття, прийняття та оформлення спадщини в країні, де людина успадковує ті чи інші активи.
  • Наявність інших спадкоємців та перетин їхніх прав. Приміром, коли мова йде про спільну власність, важливо з’ясувати правовий режим її подальшого використання, можливості для трансформації взаємин спадкоємців у правовому полі та інші важливі аспекти.
  • Доцільність прийняття спадщини у тих чи інших випадках.

На останній з цих пунктів потрібно звернути увагу більш детально. Уявімо собі ситуацію, що людина успадковує гарний будинок від далекого родича в іншій країні. А потім виявляється, що покійний мав дуже багато боргів. А оскільки успадковуються не лише права, а й обов’язки спадкодавця, спадкоємцям доведеться відповідати за борги в межах успадкованого майна.

Якщо борги є величезними, виходить так, що, нічого не набуваючи, спадкоємці створюють собі проблему та отримують обов’язок розрахуватися з кредиторами спадкодавця. Вони довго займаються організаційно-правовими питаннями, роздають борги, проте, не отримують ніякої вигоди.

Аби не втрапити в подібну ситуацію, важливо попередньо проконсультуватися з хорошим юристом, який розповість про перспективи спадкування у кожному конкретному випадку та відповідно до законодавства країни, де знаходяться активи. Одним словом, команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» допоможе вам у цьому випадку. Звертайтеся!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики сімейного права

Експерт в галузі сімейного, цивільного, трудового права, права інтелектуальної власності.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація