Фото: Перебування іноземців на території України під час війни

"Закон - те, що ми пояснюємо і те, чому слідуємо."

Лавренчук Марина Миколаївна
E-mail
lavrenchuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-44

Юрист, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Перебування іноземців на території України під час війни

Час прочитання: 3 хв.

Введення воєнного стану в Україні дещо змінило правила перетину кордону та перебування іноземців на території нашої держави.

Щоб перетнути кордон, іноземцю потрібно при собі мати:

 • дійсний закордонний паспорт;
 • віза (якщо між країною громадянства іноземця та Україною немає договору про безвіз);
 • дійсний медичний страховий поліс (це має бути або українська страхова компанія, або ж іноземна, але яка має представництво на території України);
 • підтвердження фінансових можливостей для всього терміну перебування в Україні та для повернення до країни громадянства іноземця);
 • підтвердження мети поїздки (наприклад, приватне, тобто запрошення від фізичної особи, або туристичне запрошення; участь в заходах тощо).

Увага! Для громадян російської федерації з початку воєнного стану введено візовий режим в’їзду. Тобто, якщо у Вас немає постійної або тимчасової посвідки на проживання на території України – зверніться до найближчого посольства України та оформіть візу.

 

Також, під час війни змінились правила в’їзду для іноземців – військових. Відповідно до законодавства України, іноземцям та ОБГ, які уклали контракт з ЗСУ, не потрібно додатково відкривати візу для в’їзду, а також оформлювати додаткові документи в міграційній службі . Термін їх перебування вважається легальним поки діє контракт, тобто вони можуть перебувати в Україні довше дозволених 90 днів на 180 днів, не оформлюючи при цьому посвідку на проживання.

Також важливо зазначити, що під час перетину кордону прикордонна служба має право відмовити у перетині державного кордону (якщо не виконані необхідні умови перетину) або ж заборонити в’їзд на територію України. При цьому, якщо говорити про відмову у перетині кордону, то таке рішення є разовим, тобто після усунення недоліків іноземець має право знову спробувати заїхати в України. А ось рішення про заборону на в’їзд є набагато серйознішим, адже, зазвичай, виноситься на довгий термін, і через вчинення певного виду правопорушення на території України. Таке рішення можна оскаржити за наявності для цього підстав.

Усі іноземці та ОБГ, які в’їхали легально в Україну, знаходяться тут без порушення терміну перебування, а також мають відповідні підстави, мають право оформити тимчасову посвідку на проживання (наприклад, на основі працевлаштування, шлюб з українкою/українцем, волонтерська діяльність, навчання в українському ВНЗ тощо) або ж постійну посвідку на проживання (на підставі інвестицій в економіку України, народження на території нашої держави, наявності дитини громадянина України, возз’єднання сім’ї з іноземцем, який вже має постійну посвідку в Україні тощо).

Для цього необхідно зібрати необхідний пакет документів, таких як:

 1. дійсний закордонний паспорт;
 2. переклад закордонного паспорту;
 3. віза типу Д (для візових країн);
 4. медичний страховий поліс;
 5. документ, який є підставою для отримання посвідки та інші документи;
 6. звернутися до міграційної служби за місцезнаходженням іноземця для отримання посвідки на проживання в Україну.

 

Важливий момент! У вас має залишатися не менше 15-ти робочих днів до закінчення легального терміну перебування в Україні або закінчення терміну дії візи.

За наявності підстав, в момент очікування посвідки на проживання, або ж дозволу на імміграцію (це документ, який отримується в процесі оформлення постійної посвідки на проживання), іноземець має право подати заяву до міграційної служби про продовження йому терміну легального перебування в Україні. Таку заяву можна подати не раніше ніж за 10, і не пізніше ніж за 3 робочі дні до закінчення терміну перебування в Україні.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
lavrenchuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-44

Юрист, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація