Пенсія за вислугу років медичним працівникам

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі перерахунку військових пенсій та військового права

Зв'язатися зараз

Пенсія за вислугу років медичним працівникам

Час прочитання: 3 хв.

Коли йдеться вихід працівника на пенсію, то двома основними підставами є вислуга років та пенсійний вік. Перша з підстав поширюється на ряд складних робіт, пов’язаних з особливою відповідальністю та емоційною напругою. Саме тому таким фахівцям можна вийти на пенсію раніше загального пенсійного віку, встановленого в державі. Працівники медичних закладів теж належать до тих, хто може вийти на пенсію за вислугу років. Пропонуємо вашій увазі більш детально дізнатися про особливості правового регулювання цього питання, можливі супутні проблеми та переваги звернення за юридичним супроводом до команди адвокатського бюро «Приходько та партнери».

Пенсія за вислугу років медичним працівникам - judgmentЗаконодавство VS судова практика

Отож, торкнемося Закону «Про пенсійне забезпечення», який датується 5 листопада 1991 року та має номер 1788-XII, а саме – пункту «а» ст. 54 та ст. 55. Справа в тому, що згодом до цих статей були внесені зміни, закріплені Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення». Це відбулося у березні 2015 року. А потім у грудні цього ж року були зміни на основі норм Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Однак згадані норми втратили чинність на підстав рішення КСУ від 4 червня 2019 року № 2-р/2019. Що це означає, якщо говорити більш простими словами? Відновлено чинність норм Закону № 1788-XII у його першій редакції.

Пенсія за вислугу років медичним працівникам - information deskЯким є зміст згаданих статей?

Розібравшись з тим, норми якого закону є актуальними, варто перейти до змісту самих статей. Отож, у них йдеться про те, що право на пенсію за вислугу років передбачено для працівників охорони здоров’я, соціального забезпечення та освіти, коли є трудовий стаж від 25 до 30 років. Перелік професій затверджується у порядку, визначеному Кабміном. Для таких працівників право на пенсію настає, незалежно від віку.

Коли ми консультуємо на цю тему своїх клієнтів, то наголошуємо на нормах п.1-2 та п.16 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV, де йдеться про пенсію, на яку людина має право відповідно до п. «е» ст.55 Закону № 1788-XII. Отож, там вказано, що пенсія за вислугу років призначається особам з відповідного переліку професій, котрі мають стаж, потрібний для її призначення з 11 жовтня 2017 року.

Пенсія за вислугу років медичним працівникам - gry 4843

Пенсія за вислугу років медичним працівникам - aboutКому зараховується стаж у подвійному розмірі?

Є частина професій, де виконання робіт пов’язане з важкими й небезпечними умовами праці. У таких випадках стаж зараховується в подвійному розмірі. Йдеться про роботу в протичумних і лепрозорних закладах, реанімаційних та патолого-анатомічних відділеннях, інфекційних закладах (у тому числі – там, де лікують заражених на ВІЛ та хворих на СНІД). Окрім цього, до вказаного переліку належать заклади, де надають психіатричну допомогу.

 

Пенсія за вислугу років медичним працівникам - money hand1Чи може отримувати таку пенсію той, хто досі працює?

Таке питання є доволі розповсюдженим. Відповідь на нього – заперечна. Претендувати на цю пенсію може лиш той, хто планує звільнитися з роботи з моменту її призначення. Коли йдеться про продовження роботи та отримання пенсії за вислугу років, то продовжувати працювати, будучи пенсіонером, можна лиш тоді, коли посада в закладі охорони здоров’я не входить до переліку тих, де можливий саме цей вид пенсії.

Якщо ви шукаєте фахівців, які детально все роз’яснять не лише в загальному, а й з огляду на конкретні обставини вашої ситуації, зверніть увагу на адвокатське бюро «Приходько та партнери». Ми надаємо якісні консультації та забезпечуємо юридичний супровід клієнтських запитів.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація