Пенсія по втраті годувальника вдові
E-mail
honcharenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-41

Юрист в галузі військових пенсій та військового права.

Зв'язатися зараз

Пенсія по втраті годувальника вдові

Час прочитання: 3 хв.

Українське законодавство передбачає соціальний захист вдів, які внаслідок раптової смерті чоловіка-годувальника опинилися у скрутному матеріальному становищі. Згідно із Законом “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, вдова набуває права на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника. Це стосується ситуацій, коли померлий чоловік був єдиним годувальником родини, а дружина повністю перебувала на його утриманні.

Пенсія по втраті годувальника вдові - brand protection 2Забезпечене право вдів на пенсійні виплати після втрати годувальника

Розмір такої пенсії для вдови у 2023 році має становити:

  • якщо право на пенсію має один непрацездатний член сім’ї – пенсія становить 70% від доходу годувальника.
  • якщо право на пенсію має два або більше непрацездатних членів сім’ї – пенсія становить 50% від доходу годувальника.

Водночас держава гарантує мінімальний розмір виплат у таких випадках на рівні двох прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, що загальною сумою становить 4186 гривень.

 
Попри раптову втрату годувальника, українське законодавство забезпечує хоча б мінімальний пенсійний захист вдів, аби вони мали змогу забезпечити своє існування.

Пенсія по втраті годувальника вдові - team informationОсобливості пенсійного забезпечення вдів в Україні після раптової смерті годувальника

Відповідно до чинного пенсійного законодавства, вдова в Україні автоматично набуває права на пенсію у разі раптової смерті чоловіка, який був її єдиним годувальником. Така пенсія починає виплачуватися з наступного дня після смерті годувальника. Головною умовою є подання вдовою відповідної заяви протягом 12 місяців від дати смерті чоловіка.

Якщо вдова вже є непрацездатною особою, вона отримуватиме згадану пенсію впродовж усього періоду своєї непрацездатності. Натомість вдови пенсійного віку з достатнім трудовим стажем згідно із законом матимуть право на довічне пенсійне забезпечення.

Пенсія по втраті годувальника вдові - gry 4843

У разі зміни розміру пенсії чи припинення її виплати, такі зміни застосовуватимуться з наступного місяця після настання відповідних обставин. Навіть за умови раптової втрати годувальника, держава гарантує пенсійний захист вдовам в Україні згідно із встановленим порядком.

Пенсія по втраті годувальника вдові - business agreement 2Оформлення пенсії у зв’язку з втратою годувальника для вдів в Україні

Щоб оформити виплату пенсії у зв’язку з раптовою втратою годувальника, вдова в Україні має звернутися до місцевого управління Пенсійного фонду за місцем реєстрації з відповідним пакетом документів. Відповідно до вимог Пенсійного фонду, окрім стандартного переліку, вдові необхідно подати документи, що ідентифікують особу померлого чоловіка, вдови та підтверджують родинний зв’язок з ним.

 

Також варто додати довідку про спільне місце проживання з померлим, документи про наявних дітей та їх навчання. За потреби подаються довідки про інвалідність вдови та її трудовий стаж. У випадку раптової смерті чоловіка під час проходження військової служби, вдові необхідно додатково отримати та подати витяг з військової частини чи комісаріату про обставини та причини смерті, а також висновок про зв’язок смерті з виконанням військових обов’язків.

Лише за умови повного та коректного оформлення всіх необхідних документів, вдова зможе оформити та отримувати належну їй пенсію у зв’язку з втратою годувальника в Україні.

Якщо у вас виникнуть будь-які питання, проблеми чи сумніви при оформленні пенсії – вам допоможуть кваліфіковані юристи компанії “Приходько та партнери”, звертайтеся до нас за консультацією та підтримкою. Команда юристів має досвід у сфері пенсійного законодавства. Ми допоможемо у розв’язанні даного питання і за потреби відстоїмо право на своєчасне та у повному обсязі призначення пенсії по втраті годувальника.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація