Пенсія по інвалідності

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Пенсія по інвалідності

Час прочитання: 3 хв.

Поняття пенсії закріплене у чинному Законі «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Зокрема йдеться про пенсійну виплату, котра здійснюється щомісяця у відповідності до солідарної системи загальнообов’язкового пенсійного державного страхування. Для її отримання потрібно досягти пенсійного віку або мати інвалідність.

Також пенсію можуть отримувати члени сім’ї особи, коли йдеться про конкретно визначені законодавством випадки. Для команди адвокатського бюро «Приходько та партнери» пенсійне право є одним з ключових напрямків у роботі. Тож ви можете звертатися до нас з запитами, котрі пов’язані з цією галуззю права. А поки розповімо більш детально про таке явище, як пенсія по інвалідності.

Пенсія по інвалідності - judgmentЯк законодавство регулює це питання?

Вже згадуваний Закон регламентує питання пенсій по інвалідності одразу кількома статтями. Йдеться про ст. 30-35 цього нормативно-правового акту. Наприклад, у статті 30 зазначені випадки, коли може бути оформлена така пенсія. А саме – це ситуації, коли:

  • інвалідність стала причиною повної чи часткової втрати працездатності, а при цьому особа має передбачений чинними правовими нормами страховий стаж;
  • інвалідність настала у період роботи, до чи після влаштування на неї (таким чином, самі обставини є другорядним фактором).

Варто відзначити, що у випадку настання інвалідності від нещасного випадку на виробництві потрібно орієнтуватися на інший нормативно-правовий акт. Ним є Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».

 

Конкретна група інвалідності відображає те, яким є ступінь втрати працездатності особи. Щодо строку виплати пенсії, то законодавці передбачили різні випадки – у тому числі, якщо особа стала здоровою, а її працездатність відновилася. У такому випадку пенсія виплачується лише до кінця місяця, по який була встановлена інвалідність. Якщо ж відбулася зміна групи, то новий розмір пенсії передбачено з дня, коли група інвалідності змінилася.

Пенсія по інвалідності - urb 9912 1 2

Пенсія по інвалідності - exam test 1Який страховий стаж потрібен?

Кожна група інвалідності передбачає свій страховий стаж для призначення пенсії. Ми розповідаємо про це більш детально, коли консультуємо своїх клієнтів та орієнтуємо їх у тому, які конкретно правові норми є актуальними саме для їхньої ситуації. На встановлення пенсії за інвалідністю впливають наступні фактори:

  • стать;
  • страховий стаж;
  • вік, коли інвалідність була встановлена уперше.

Приміром, непрацюючі особи, котрі мають ІІ групу інвалідності, можуть обрати призначення саме цього виду пенсії, якщо:

  • жінки мають страховий стаж 20 років, а інвалідність уперше встановлена до 46 років включно;
  • чоловіки мають стаж у 25 років при тому самому віці встановлення інвалідності.

Якщо інвалідність було встановлено до 48 років включно, то для жінок це стаж 21 рік, а для чоловіків – 26 років. Далі в Законі ця градація розписана більш детально.

 

Пенсія по інвалідності - group protectionЩо робити за відсутності страхового стажу?

Такі випадки чинне законодавство теж передбачило. Якщо достатньої кількості страхового стажу в особи з інвалідністю немає, то їй варто звернутися до управління праці та соціального захисту населення. Це відбувається за місцем проживання. Потрібно подати відповідну заяву на підставі Закону «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам».

Наша команда готова забезпечити вам юридичний супровід запитів, пов’язаних з оформленням пенсії по інвалідності. Замовити у нас цю послугу буде вигідно, з огляду на великий досвід наших юристів у таких справах.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація