Пенсія батькам загиблого військовослужбовця

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

Пенсія батькам загиблого військовослужбовця

Час прочитання: 3 хв.

Коли на війні гине син чи донька, захищаючи Батьківщину, це завжди трагедія для родини. Разом з тим, держава зі свого боку робить те, щоб підтримати рідних. Зокрема батьки загиблого військовослужбовця можуть отримувати відповідну пенсію. До юристів адвокатського бюро «Приходько та партнери» часто звертаються клієнти з такими запитами. У консультативному форматі ми роз’яснюємо особливості чинної нормативно-правової бази, а також можемо забезпечити послугу юридичного супроводу в питанні оформлення пенсії.

Пенсія батькам загиблого військовослужбовця - judgmentПро що говорить чинне законодавство?

Щодо умов призначення пенсії в таких випадках, то тут актуальною є ст. 30 Закону № 2262-ХІ. Він має назву «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». А саме – у частині 3 згаданої статті згадується про умови, при яких батьки загиблого військовослужбовця мають право на відповідну пенсію. Йдеться про дострокову пенсію за віком, яка може бути призначена чоловікам по досягненню ними 55 років, а жінкам – по досягненню ними 50 років. Однак вік є не єдиною умовою в цьому випадку. Також йдеться про наявність певного страхового стажу. Він повинен бути не меншим, ніж 25 років, коли йдеться про батька загиблого військового, та не менше 20 років, коли мають на увазі матір загиблого військового.

 

Пенсія батькам загиблого військовослужбовця - leader moneyЯкий розмір пенсії передбачений у таких випадках?

Щодо розміру пенсії, то він встановлений Постановою Кабміну «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб». Документ має номер 674 та був прийнятий 3 серпня 2020 року. На сьогодні розмір пенсії має бути не меншим, ніж 7800 гривень.

У ст. 50 згаданого вище Закону № 2262-ХІ вказано, що батьки, котрі набули право на отримання пенсії по втраті годувальника, мають право на пенсію з дня звернення за нею. Якщо мало місце несвоєчасне призначення пенсії, вона має виплачуватися з того дня, коли виникло право її отримувати.

Пенсія батькам загиблого військовослужбовця - gry 4843

Пенсія батькам загиблого військовослужбовця - audit test 1Який нормативно-правовий акт регулює порядок призначення пенсії?

Таким документом є «Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Зазвичай будь-який подібний порядок додатково затверджується постановою. В даному випадку це не є винятком. Мається на увазі постанова Пенсійного фонду № 3-1 від 30 січня 2007 року.

Пенсія батькам загиблого військовослужбовця - group protectionЧим можуть стати корисними наші послуги?

Команда юридичної компанії «Приходько та партнери» працює у різних клієнтських запитах – в тому числі, й на перетині військового та пенсійного права. Якщо розділити наші послуги на групи, то вони будуть наступними:

  • Консультації. Це можливо як в очному, так і в дистанційному форматі. Тож клієнти можуть обрати саме той формат, який є більш зручним конкретно для них.
  • Юридичний супровід. Наприклад, це стосується ситуацій, коли нам делегують взаємодію з тими чи іншими державними установами.
  • Представництво інтересів у суді. Це буває в ситуаціях, коли відстояти права клієнтів іншим способом не вдається – наприклад, якщо Пенсійний фонд необґрунтовано відмовляється виплачувати саме той розмір пенсії, котрий людина має отримувати, згідно з нормами чинного законодавства.

 

Смерть дорослої дитини, котра загинула, боронячи Батьківщину, це трагедія. Та, разом з тим, варто подбати про юридичний бік питання та отримати ті заслужені соціальні гарантії, котрі передбачені законом. Це не поверне сина чи доньку, але дасть можливість бодай у матеріальному плані мати підтримку, яка належить у зв’язку з втратою годувальника.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація