Фото: ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

Час прочитання: 3 хв.

Кожен громадянин має право на отримання достойної пенсії. Військовослужбовці є тією категорією громадян, які повинні мати достойне грошове  забезпечення при виході на пенсію. Але на жаль на практиці все виходить інакше. Досить часто для отримання гідного пенсійного забезпечення військовослужбовцю потрібно витратити чимало зусиль і часу та звертатися зо допомогою до суду.

Фото: ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВЗаконодавча база:

Дане питання регулюється Законом України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осібˮ.

Види пенсій на які можуть претендувати військові:

  • за вислугу років. Даний вид пенсії можливий при досягненні певного віку та строку перебування на військовій службі.
  • у зв'язку з настанням інвалідності. Якщо особа отримала інвалідність, яка пов'язана з військовою службою, то має право на отримання такого виду пенсії на підставі вищезазначеного Закону.
  • в випадку втрати годувальника. На даний вид пенсії можуть претендувати особи, що перебували на утриманні у загиблого військовослужбовця.

З чого складається пенсійне забезпечення військовослужбовців?

  • З основного нарахування пенсії
  • Надбавки. Залежно від того, який вид пенсії отримує військовий пенсіонер розмір надбавки може бути різним. Це регулюється відповідно до ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  • Доплата відповідно до Постанови КМУ № 713

Фото: ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

Фото: ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВЯк обчислються пенсія?

Пенсії обраховуються у відсотковому співвідношенні від розміру грошового забезпечення. Сюди враховуються оклади, що виплачувалися за посадою, військовим (спеціальним) званням, за вислугу років, інші виплати, що виплачувалися у розмірах, визначених законом. Тобто, з усіх виплат з яких було сплачено ЄСВ.

Потрібно зазначити, що з липня 2021 року військовим пенсіонерам та пенсіонерам інших силових відомств, що звільнились до 1 березня 2018 року, стали кожного місця проводити до пенсії 2000 гривень. Ті хто вийшов на пенсію після 01 березня 2018 року така доплата не виплачується.

 

Але з цим також є певні нюанси, наприклад, після того, як пенсіонер отримує рішення суду про перерахунок пенсії, тобто, повертаються надбавки або іншим способом збільшується пенсія, вказані 2 000 гривень перестають доплачувати.

Але дана практика є не зовсім законною, та рішення про відмову у виплаті доплати у розмірі 2000 грн. також може бути оскаржене в судовому порядку.

Отже, як вбачається з вищезеначеного, пенсійне забезпечення військовослужбовці складається з різних складових. На жаль при призначенні пенсії спеціалісти ПФУ не завжди доносять інформацію до пенсіонера про всі виплати на які він має законне право. В таких випадках доцільно консультуватися з адвокатами в галузі пенсійного забезпечення. Своєчасне звернення до фахівця допоможе отримати всі законом передбачені виплати. А за потреби адвокат може допомогти зі зверненням до суду для перерахунку пенсії або оскарження неправомірних дій ПФУ.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація