Фото: ОТРИМАННЯ ВИПЛАТ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ. КОМПЕНСАЦІЇ РОДИНАМ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

ОТРИМАННЯ ВИПЛАТ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ. КОМПЕНСАЦІЇ РОДИНАМ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

Час прочитання: 2 хв.

Від 1 квітня Урядом було винесено рішення про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168, а саме «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їхнім сім’ям під час дії воєнного стану». Внесені зміни гарантують можливість військовослужбовцям(або їх родичам) отримати виплати по грошовій допомозі(або ж отримати виплати сім’ям загиблих військових).

Відповідно до змін можна зазначити такі категорії осіб, що підлягають під сферу виплат:

  • У зв’язку з пораненням, пов’язаних із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я, включаючи час переміщення з одного в інший лікарняні заклади, або ж перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком військово-лікарської комісії;
  • Особам, захопленим у полон або ж стали заручниками, а також інтерновані в нейтральні держави або безвісно відсутні;
  • Особам, що загинули, або померли внаслідок отриманих травм чи поранень – за весь місяць, у якому особа загинула.

Якщо військовослужбовець в період воєнного стану отримав поранення у зв’язку із захистом Батьківщини, то він заслуговує на відповідні виплати в розмірі до 100 тис. грн. за весь час безперервного перебування на стаціонарному лікування в закладах надання медичної допомоги(а також закордонних), за час перебування військовослужбовця у лікарняній відпустці відповідно постанови ВЛК.

Безвісно відсутні особи, чи особи в полоні, не позбавляються виплат за посадовим окладом або званням, дані виплати отримують члени родини військовослужбовця, сім’ї кожного місяця отримуватимуть грошове забезпечення за увесь час, поки особа зберігає даний статус.

У випадку загибелі військовослужбовця є можливість отримати допомогу від держави у розмірі 15 млн.грн. Дана виплата буде розподілятися між усіма членами сім’ї загиблого. Члени сім’ї загиблого визначаються відповідно до правил Сімейного кодексу України, утриманці же відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». У разі якщо хтось із родичів відмовляється від отримання грошової допомоги, то дана частка буде розподілятися між усіма іншими родичами, які мають права та не відмовлялися від її отримання. Відмову від отримання грошової допомоги потрібно нотаріально завірити відповідно до законодавчого порядку.

За отриманням допомоги потрібно звертатися до місця проходження служби військовослужбовця або до уповноваженого структурного підрозділу державних органів, на які покладаються функції щодо підготовки необхідних документів.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація