Отримання військовослужбовцем відпустки під час дії воєнного стану

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується у питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, надання консультацій, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Отримання військовослужбовцем відпустки під час дії воєнного стану

Час прочитання: 2 хв.

Порядок надання військовослужбовцю відпустки під час дії на території України воєнного стану регулюється Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (надалі ‒ Закон) та Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008 (далі ‒ Положення).

Так, право військовослужбовців на відпустки та порядок надання військовослужбовцям відпусток та відкликання з них,під час дії воєнного стану, регулюється частиною 18 та 19 статті 101 Закону, відповідно до яких, в особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

 

Отримання військовослужбовцем відпустки під час дії воєнного стану - zvilnennya vijskovihНадання військовослужбовцям у періоди, передбачені пунктами 17 і 18 цієї статті, інших видів відпусток припиняється, крім відпустки військовослужбовцям-жінкам у зв’язку з вагітністю та пологами; відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та в разі якщо дитина потребує домашнього догляду – тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку (якщо обоє батьків є військовослужбовцями, – одному з них за їх рішенням); відпустки у зв’язку з хворобою або для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської комісії.

Тобто, під час дії на території України воєнного стану, військовослужбовцю може надаватися відпустка лише за сімейними обставинами і лише на 10 календарних днів.

Подібне правове регулювання міститься і у пункті 186 Розділу VIII Положення.

Наголошую, що надання подібних відпусток є правом командира (начальника) і аж ніяк не обов’язком, що означає те, що дане питання вирішується на суб’єктивний розсуд командира (начальника).

Більше того, щоб збільшити шанси військовослужбовця на отримання відпустки під час дії воєнного стану, необхідним є подання разом з рапортом про відпустку документів, які підтверджують певні сімейні обставини, та які можуть слугувати підставою для надання такої відпустки.

Зазвичай до таких сімейних обставин відносять:

  • смерть члена сім’ї;
  • хвороба військовослужбовця чи члена сім’ї;
  • укладення шлюбу військовослужбовцем;
    пологи дружини;
  • народження дитини;
  • руйнування житла членів сім’ї;
  • необхідність вирішення питання про пошук нового тощо.

 

Отже, військовослужбовець може отримати відпустку під час дії воєнного стану, склавши правильно рапорт та зазначивши поважні сімейні обставини.

Юристи АБ «Приходько та партнери» забезпечать кваліфікований юридичний супровід щодо вірного складання та подання рапорту про надання відпустки військовослужбовцю під час дії воєнного стану. Заповніть форму нижче і наш юрист Вам зателефонує та проконсультує як отримати заслужену відпустку та допоможе скласти рапорт на відпустку.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація