Отримання відстрочки під час мобілізації для студентів

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Отримання відстрочки під час мобілізації для студентів

Час прочитання: 2 хв.

Відповідно до абзацу 2 частини 3 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

Тобто, студенти професійно-технічних, фахових, передвищих та вищих навчальних закладів, які навчаються за денною або дуальною формою навчання, користуються правом на отримання на цій підставі відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

 

Звертаємо також увагу, що, наприклад, заочна форма навчання не створює підстав для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, а лише денна та дуальна форми. Відповідно до статті 9 Закону України «Про освіту» дуальною формою здобуття освіти визнається спосіб здобуття освіти, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти (в інших суб’єктів освітньої діяльності) з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації, як правило, на основі договору.

Отримання відстрочки під час мобілізації для студентів - urb 9911 1 2

Варто зауважити, що дана стаття стосується не лише осіб, які вперше здобувають ту чи іншу освіту, яка дає право на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, а й тих, для кого вона може бути другою чи третьою, наприклад. Тобто, чинним законодавством України не встановлені обмеження щодо кількості освіт у військовозобов’язаного та не передбачено вікові критерії для здобуття такої освіти.

Визначальним лише є навчання у професійно-технічному, фаховому, передвищому або вищому навчальному закладі за денною або дуальною формами здобуття освіти.

У тому випадку, якщо ви є студентом професійно-технічного, фахового, передвищого або вищого навчального закладу і навчаєтесь за денною або дуальною формою здобуття освіти, необхідним є подання відповідних підтверджуючих документів до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Такими документами можуть бути: довідка з місяця навчання, контракт на навчання тощо.

 

Повідомлення територіального центру комплектування та соціальної підтримки про факт Вашого навчання, є необхідним не лише для виконання передбаченого законодавством України обов’язку про зміни як у сімейному стані так і про існування підстав для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, але й для того, щоб уникнути мобілізації. Адже частиною четвертою статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» не передбачено такої підстави для звільнення з військової служби. Нажаль, непоодинокі випадки, коли військовозобов’язаний має підстави для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, але його все одно мобілізують, зокрема, через те, що він сам не повідомив про такі обставини.

Тож, звертайтесь до АБ «Приходько та партнери» і ми допоможемо Вам отримати відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, у зв’язку із навчанням у професійно-технічному, фаховому, передвищому або вищому навчальному закладі. Заповніть форму на сайті і наш юрист Вам зателефонує та надасть консультацію щодо процедури оформлення відстрочки від мобілізації для студентів.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація