Отримання спадщини за кордоном

"Ваш успіх - наша мета: звернувшись до нас, ви отримуєте індивідуальний підхід, що забезпечує швидке та ефективне вирішення ваших юридичних питань."

Григорʼєва Анастасія Дмитрівна
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз

Отримання спадщини за кордоном

Час прочитання: 2 хв.

Процедура оформлення та отримання спадщини за кордоном завжди регулюється законодавством кожної конкретної держави. Проте в сучасних реаліях, стає набагато більше випадків, коли спадкоємець проживає за кордоном, а спадок залишається на території України.

У цій статті ми розглянемо правові аспекти та процедури отримання спадку за кордоном для громадян України.

 

Міжнародні домовленості та угоди

Отримання спадку за кордоном для громадян України вимагає дотримання правових норм як в Україні, так і в країні, де знаходиться спадщина.

У цьому контексті важливо враховувати наявність міжнародних угод та конвенцій, які можуть спростити процедуру отримання спадку.

Найбільш важливою з них є Гаазька конвенція про правові аспекти міжнародного спадкування 1983 року. Ця конвенція визначає загальні правила визнання та виконання судових рішень у справах про спадкоємство між державами-учасницями.

Процедура отримання спадщини за кордоном

  • Місце відкриття спадщини: Це місце визначає, де спадкоємці повинні подати нотаріусу заяву щодо свого прийняття спадщини або відмови від неї. Зазвичай місцем відкриття спадщини є останнє місце реєстрації спадкодавця. Але у випадку, коли місце проживання спадкодавця невідоме, місце відкриття спадщини визначається за розташуванням його нерухомого майна ( основної частини).
  • Збір та подача документів про відкриття спадщини: Перш за все, спадкоємець повинен підготувати необхідну заяву та засвідчити справжність свого підпису у консула, оскільки він має право вчиняти нотаріальні дії поза межами України. Тож необхідно звернутися до консульської установи України закордоном.
  • Подача поштою Після цього цю заяву слід надіслати за допомогою поштового зв'язку до нотаріуса, який працює на території України, та в якого ви маєте намір відкрити спадкову справу.
  • Подача через представника: У випадку оформлення та завірення необхідної довіреності у консульстві на представництво інтересів спадкоємця перед українським нотаріусом, заяву про відкриття/відмову від спадщини разом з іншими документами може подати нотаріусу особисто представник (адвокат). В такому випадку ви самостійно обираєте спосіб передачі пакету документів представнику.
  • Відкриття спадкової справи: Нотаріус в Україні перевіряє отримані документи та у випадку їх відповідності, відкриває спадкову справу, визначає коло спадкоємців та вчиняє інші необхідні нотаріальні дії. Потім видається документ – свідоцтво про право на спадщину.

 

Строки

Спадкова справа має бути відкрита впродовж 6 місяців з моменту смерті спадкодавця. Варто зауважити, що продовжений 10-місячний строк для вступу у спадщину, що був запроваджений з початком введення воєнного стану, наразі вже неактуальний.

Процедура отримання спадку за кордоном для громадян України може бути ускладненою, однак, спадкоємець, який проживає за кордоном, має можливість прийняти спадок, вживаючи рекомендовані процедури та взаємодіючи з консульськими установами та нотаріусами відповідно до вимог законодавства.

Для того, щоб уникнути всіх можливих ризиків або негативних наслідків, варто звернутися за професійною допомогою юриста, який допоможе вам у даній ситуації.

Залишайте заявку у формі під цим текстом та отримайте вичерпну консультацію або якісний юридичний супровід від кваліфікованих юристів з оформлення та отримання спадщини.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація