ОТРИМАННЯ МІСТОБУДІВНИХ УМОВ ТА ОБМЕЖЕНЬ. ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ОТРИМАННЯ МІСТОБУДІВНИХ УМОВ ТА ОБМЕЖЕНЬ. ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА

Час прочитання: 2 хв.

В ході проектування будівництва забудовник має отримати містобудівні умови та обмеження (МУО) – ця норма закріплена в законі №3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011.

МУО визначає вимоги стосовно:

  • щільності й висоти (поверховості) будівлі;
  • меж ділянки;
  • відступів будинків та споруд від визначених ліній;
  • благоустрою;
  • інших складових проектування й будівництва.

До відома! У зв’язку з набуттям чинності змін до закону №3038-VI з 01.03.2020, появою нового державного регулятора у сфері архітектури та містобудування – Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ), що працює з 16.09.2021, а також запровадженням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) до 01.12.2021, забудовники не завжди можуть повністю зорієнтуватися у процедурі отримання МУО.

Законодавче підґрунтя отримання МУО

Процедура отримання МУО врегульовується статтею 29 закону №3038-VI. Виходячи з положень статті, для отримання документу забудовник може звернутися до ЦНАП або Департаменту будівництва та архітектури відповідного населеного пункту. Видається МУО безоплатно.

Важливо! Перелік документів для отримання МУО включає:

  • заяву у довільній формі;
  • копію документа про право власності/ користування землею, або договору довгострокової оренди (суперфіцію);
  • викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000;
  • витяг із Держ. земельного кадастру із зазначенням кадастрового номера земельної ділянки;
  • у разі реконструкції – копія документа про право власності на об'єкт нерухомості, розташований на ділянці, або згода його власника на будівельні роботи.

Складнощі для забудовника, пов’язані з містобудівними умовами

Як показує практика, головна причина відмови уповноваженого органу у видачі МУО – це невідповідність намірів забудови вимогам містобудівної документації. Зазвичай йдеться про невідповідність призначенню землі. Якщо це промзона або рекреаційна територія, будувати житловий комплекс на такій ділянці не можна.

При цьому функціональне призначення ділянки закріплюється в плані зонування/ детальному плані відповідної території. А ці документи затверджуються відповідними рішеннями виконавчого органу місцевої ради. Бувають випадки, коли вказані плани взагалі не розроблені та/ або не затверджені. Перевірити, чи відповідають наміри будівництва документації з містобудування, нібито немає змоги. На цій підставі забудовник може отримати відмову у видачі МУО.

Прикладів спірних ситуацій можна навести ще чимало. Проте в переважній більшості вони мають вирішення за умови фахової юридичної підтримки.

Щоб Ви не витрачали час на помилки, фахівці практики нерухомості та будівництва ЮК «Приходько та Партнери» готові надати необхідні роз’яснення та/ або взяти на себе вирішення задачі з отриманням МУО. Звертайтеся - ми завжди на зв’язку в робочі години!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація