ОТРИМАННЯ КОНСУЛЬТАЦІЇ У МОБІЛЬНОМУ ДОДАТКУ “КОНСУЛЬТАНТ” ЩОДО ОТРИМАННЯ ІНВАЛІДНОСТІ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права

Зв'язатися зараз

ОТРИМАННЯ КОНСУЛЬТАЦІЇ У МОБІЛЬНОМУ ДОДАТКУ “КОНСУЛЬТАНТ” ЩОДО ОТРИМАННЯ ІНВАЛІДНОСТІ

Час прочитання: 4 хв.

 Нещодавно, до мобільного додатку «Консультант» Клієнтом було задано питання щодо отримання інвалідності у зв’язку зі хворобою, а саме: «Я хочу дізнатися, чи маю я право отримати інвалідність. У мене гіпертонія 2-ї степені, ішемічна хвороба серця, стенокардії, сердечна недостатність 2-го ступеня, пневмосклероз, вісім гриж, і ще багато інших захворювань.»

 Консультантами даного мобільного додатку було надано вичерпні відповіді щодо наданого запитання.

 Консультант №1 «Так Ви маєте право оформити. Треба пройти МСЕК, медико-соціальну експертну комісію, в ході якої буде визначено, яку відповідно Ви маєте отримати групу 1,2,3. Якщо проведення комісії буде чесна, прозора. Документи оформлює лікар кардіолог для МСЕК, також при поданні документів для МСЕК потрібно в поточному році лікуватися не менше двох разів на рік.»

 Консультант № 2 надав таку відповідь: «Доброго дня! Для цього необхідно пройти медико-соціальну експертизу. Відповідно до Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року N 1317 ( 1317-2009-п ), медико-соціальна експертиза проводиться хворим, що досягли повноліття, інвалідам, потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання з метою виявлення ступеня обмеження життєдіяльності, причини, часу настання, групи інвалідності, а також компенсаторно-адаптаційних можливостей особи, реалізація яких сприяє медичній, психолого-педагогічній, професійній, трудовій, фізкультурно-спортивній, фізичній, соціальній та психологічній реабілітації.»

 Консультант № 3 – « Вітаю, Наказом МОЗ від 05.09.2011, № 561 встановлено інструкцію стосовно отримання груп інвалідності. Слід зауважити, що інвалідність надається після проходження відповідної медико-соціальної експертизи і саме її висновок є підставою для отримання такого статусу. Буде потрібно допомога - телефонуйте.»

 Консультант № 4 відповів « Вітаю. Інвалідність як міра втрати здоров’я визначається шляхом експертного обстеження в органах медико-соціальної експертизи Міністерства охорони здоров’я України. Медико-соціальна експертиза визначає ступінь обмеження життєдіяльності людини, причину, час настання, групу інвалідності, сприяє проведенню ефективних заходів щодо профілактики інвалідності, реабілітації інвалідів, пристосування їх до суспільного життя. Тому, щоб на 100 відсотків відповісти, чи можете Ви отримати інвалідність, потрібна експертиза. Буде потрібна допомога телефонуйте.»

 Консультант № 5 «Доброго дня. Звичайно Ви маєте право на отримання інвалідності, як будь-який громадянин з певними вадами. Щодо категорій, то надам Вам перелік: До I групи належать особи з найважчим станом здоров'я, які повністю не здатні до самообслуговування, потребують постійного стороннього нагляду, догляду або допомоги, абсолютно залежні від інших осіб у виконанні життєво важливих соціально-побутових функцій або які частково здатні до виконання окремих елементів самообслуговування. Підставою для встановлення I групи інвалідності є стійкі, значно вираженої важкості функціональні порушення в організмі, зумовлені захворюванням, травмою або уродженою вадою, що призводять до значного обмеження життєдіяльності особи, неспроможності до самообслуговування і спричиняють до виникнення потреби у постійному сторонньому нагляді, догляді або допомозі. Критеріями встановлення I групи інвалідності є ступінь втрати здоров'я, що спричиняє обмеження однієї чи декількох категорій життєдіяльності особи у значному.»

 Консультант №6 «Інвалідність як міра втрати здоров’я визначається шляхом експертного обстеження в органах медико-соціальної експертизи (МСЕК) Міністерства охорони здоров’я України. Медико-соціальна експертиза визначає ступінь обмеження життєдіяльності людини, причину, час настання, групу інвалідності, сприяє проведенню ефективних заходів щодо профілактики інвалідності, реабілітації інвалідів, пристосування їх до суспільного життя. Огляд громадян у МСЕК проводиться за місцем проживання або лікування за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу при пред’явленні паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу. Хворого, який направляється на комісію, представляє лікар, який лікує, або голова лікарсько-консультаційної комісії лікувально-профілактичного закладу. Тому в першу чергу звертайтеся до лікаря, а не до юриста. Останній може вам допомогти лише у разі необґрунтованої відмови комісії МСЕК у визнанні вас інвалідом.»

 Консультант №7 «Так, право маєте, проте для його реалізації Вам необхідно звернутися до Вашого лікаря, який має направити Вас на обстеження лікарсько-консультативної комісії (повне медичне обстеження у всіх лікарів). Після підтвердження Вашого стану, Ви отримаєте направлення на проходження медико-соціальної експертизи. Адже, інвалідність як міра втрати здоров'я визначається шляхом експертного обстеження в органах медико-соціальної експертизи МОЗ України. Саме МСЕК визначає ступінь обмеження життєдіяльності людини, причину, час настання, групу інвалідності, інше. Далі Ви маєте заповнити заяву на проходження МСЕК, надати копії паспорта та в залежності від віку, причин інвалідності, наявності чи відсутності роботи-карту амбулаторного лікування, результати аналізів, виписки про лікування зі стаціонару, рентгенівські знімки(за наявності),результати проходження лікарсько-консультативної комісії, копію трудової книжки, довідку з місця роботи про доходи, довідку про умови праці та чекати рішення МСЕК.»

 Таким чином, відповідно до наданих відповідей Клієнт отримав повну, професійну допомогу по питанню, яке Він задав. За допомогою наданих відповідей Клієнт може самостійно вирішити власну проблему. У разі, якщо Він потребує додаткової допомоги – можна відкрити контактні дані будь-якого Консультанта.

 Завантажуйте мобільний додаток «Консультант» в App Store та Google Play, задавайте свої запитання і професійні юристи дадуть на них відповідь.

 

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація