"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

ОСТАННІ БАНКІВСЬКІ ДНІ

 Юридична компанія «Приходько та партнери» звертає увагу, що до закінчення 2020 року залишилося декілька днів, а це свідчить про те, що бізнесу слід звернути увагу на графік проведення безготівкових платежів банківськими установами. Це має надзвичайно велике значення. Чому? Ось на цьому і зосередимо увагу дещо далі.

 Національний банк України (НБУ) постановою Правління № 159 затвердив регламент роботи системи електронних платежів та порядок роботи банківської системи на кінець грудня 2020 року.

 Вказаною постановою встановлено, що:

  • 30 грудня 2020 року банківська система в цілому працює у звичайному режимі з окремими особливостями. Так, наприклад, платежі в іноземній валюті від казначейства проводяться до 16:00 год.
  • 31 грудня 2020 року платежі між банківськими установами, що підпорядковані одній юридичній особі здійснюються до 13:00 через систему електронних платежів. Це свідчить, що платежі між банківськими установами, що підпорядковані різним юридичним особам не здійснюються. А тому такі платежі будуть проведені банком лише 04.01.2021 року.

 Крім того, варто наголосити на тому, що 25, 26, 27 грудня 2020 року є вихідними днями, а тому платежі між різними банківськими установами будуть проведені лише 28.12.2020 року. Поряд з цим, здійснення банківських платежів системами онлайн банкінгу в рамках одного банку все ж буде здійснюватися.

Тож чому варто вчасно проводити платежі та звертати увагу на робочі та банківські дні?

 I) не слід забувати, що 31.12.2020 року закінчується звітний податковий рік для суб’єктів господарювання на спрощеній системі оподаткування. А тому лише до вищевказаної дати можливо провести оплати по рахункам, які спишуться ще 2020 році та будуть відноситися до витрат у звітній документації. Важливість полягає в тому, що об’єктом оподаткування на загальній системі є прибуток (тобто дохід мінус витрати). Ставка при цьому складає 18%, а тому нераціональне здійснення видатків може мати негативний фінансовий вплив на матеріальний стан Вашого бізнесу.

 II) варто пам’ятати, що у більшості господарських договорів вказано положення, що датою здійснення платежу є дата зарахування коштів на банківський розрахунковий рахунок отримувача таких коштів (наприклад постачальника). А тому, здійснення платежу у вихідний чи небанківський день призведе до ситуації опрацювання платежу на декілька днів пізніше від дати його відправки платником. Відповідно, якщо договір містить положення про застосування штрафу чи неустойки, це стане підставою для відповідної претензійної діяльності Вашого контрагента.

 Тому ми звертаємо увагу на важливості вказаних вище положень.

 Юридична компанія «Приходько та партнери» здійснює комплексний юридичний та бухгалтерський супровід бізнесу; крім того, наші спеціалісти спеціалізуються на послугах податкового консультування. Якщо у Вас виникли додаткові запитання, або потребуєте надання юридичних послуг – звертайтеся, ми з радістю Вам допоможемо.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація