ОСОБЛИВОСТІ ВІДКРИТТЯ БАНКІВСЬКИХ РАХУНКІВ ДЛЯ БІЗНЕСУ В ЄС

"Вчасність, відкритість та відданість - це головні принципи нашої роботи."

Бозріков Пилип Олександрович

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, Азії та Ближнього Сходу.

Зв'язатися зараз

ОСОБЛИВОСТІ ВІДКРИТТЯ БАНКІВСЬКИХ РАХУНКІВ ДЛЯ БІЗНЕСУ В ЄС

Час прочитання: 3 хв.

Відкриття бізнесу і ведення діяльності в Європейському Союзі завжди було привабливо для великої кількості іноземців. Багато компаній спеціально реєструють фірми, у вигляді філіалів, окремих/незалежних юридичних осіб чи юридичних осіб з часткою власності в ній материнської компанії, в ЄС задля привабливості свого бізнесу перед контрагентами, отримання кредиту для бізнесу та звичайно його масштабування.

Реєстрація юридичної особи в Європейському Союзі не викликає багато складнощів, на відміну від відкриття рахунку у банківських установах. Отже, давайте розглянемо причини відмови банка у відкритті розрахункового рахунку для юридичної особи та основні умови, які необхідно виконати, для успішного відкриття.

Чому можуть відмовити у відкритті рахунку в банках ЄС

Загальноєвропейська банківська система спрямована на виявлення легалізації коштів набутих незаконними шляхами, їх відмивання, повний моніторинг обігу коштів та виведення готівки з бізнес-обігу. Задля відкриття банківського рахунку для юридичної особи знадобиться надати багато інформації, відомостей, отже будьте до цього готові.

При реєстрації бізнесу, статутною та реєстраційною документацією, ви закріплюєте відповідних уповноважених осіб на здійснення контролю, дій та правочинів в своїй компанії.

Багато юридичних осіб реєструється для певного роду діяльності, наприклад закупівлі і в подальшому перепродажу товару, для чого не потрібен великий штат працівників, а інколи і вистачає одного директора. В таких випадках, щоб оптимізувати витрати на утримання штатного апарату такого товариства, власники приймають рішення бути одноосібним власником, директором та беніфіціаром. І тут постає логічне питання, а чи може бути власник-нерезидент країни і навіть ЄС (людина без громадянства цієї країни, без дозволу на тимчасове чи постійне проживання в цій країні) директором цього ж товариства.

За національним законодавством багатьох країн (ЄС), за рідкісними випадками, як Швейцарія, директором товариства може буди людина-нерезидент країни, але ж тут випливають інші складнощі, такі як відкриття банківського рахунку.

Процедура відкриття рахунку за стандартами ЄС

Для відкриття банківського рахунку для юридичної особи, в більшості країнах ЄС, до банківської установи має звернутися особисто представник компанії уповноважений на такі дії відповідно до статуту товариства, це директор, а в деяких країнах, як Румунії, – адміністратор товариства. Менеджер банку запитує у представника необхідний перелік документів, пояснення розуміння та досвіду роботи, ведення такого виду економічної діяльності. Просить заповнити заяви по встановленій формі, при необхідності попередні договори з покупцями, продавцями, договір на оренду офісу, а інколи і трудові договори з працівниками.

Логічно, що якщо представник не володіє національною мовою, або англійською, і навіть якщо він прийшов з перекладачем, у менеджера банка постає питання, а чи є розуміння у такого представника, що він робить, що він подає і що він підписує. При недовірі банківського працівника до такого представника, він відмовляє у відкритті банківського розрахункового, у випадку, якщо такий рахунок вже відкритий, то блокує його, навіть і з грошима компанії. Це призводить до великої кількості проблем.

Оптимальне рішення

Тому самим оптимальним рішенням є працевлаштування директором місцевої людини – резидента, згідно із закріпленими положення в статутній документації, такого директора можна обмежити в управлінні коштами і доступ до них матиме тільки беніфіціар, тобто ви – це називається трастовий рахунок.

Юридична компанія «Приходько та Партнери» проводить реєстраційні дії, юридичний, консультаційний, бухгалтерський супровід майже у всіх юрисдикціях ЄС, допоможе вам з підбором благонадійного директора – резидента, щоб ви могли запустити, вести та розвивати бізнес стрімко та безпечно.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, Азії та Ближнього Сходу.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація