ОСОБЛИВОСТІ РЕЄСТРАЦІЇ БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ В УМОВАХ ВІЙНИ

"Вчасність, відкритість та відданість - це головні принципи нашої роботи."

Бозріков Пилип Олександрович

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, Азії та Ближнього Сходу.

Зв'язатися зараз

ОСОБЛИВОСТІ РЕЄСТРАЦІЇ БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ В УМОВАХ ВІЙНИ

Час прочитання: 2 хв.

З початком повномасштабного вторгнення росії до України в нашій країні почало з’являтися багато волонтерських формувань та ініціатив спрямованих на допомогу населенню та армії. Більшість таких груп були сформовані ще в 2014 році, але так і не були легалізовані, не були зареєстровані у встановленому законом порядку і не внесли відомості щодо себе до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (надалі - ЄДР).

Далі зіштовхнувшись із проблемою щодо отримання пожертвувань від іноземних і наших громадян, участі та отримання коштів від грантових програм, закупівлею та передачею зброї, амуніції, машин, тощо для Збройних Сил України, отриманням гуманітарної допомоги від іноземних партнерів такі формування почали замислюватися щодо державної реєстрації, легалізації на території України, відкриття банківських рахунків і ведення первинного документообігу, звернення до ЮК «Приходько та Партнери» щодо допомоги у державній реєстрації почастішали.

Отже, однією із форм легалізації таких формувань є Благодійна організація.

Благодійна організація – це організація, недержавної форми власності, метою якої є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства або окремих категорій осіб. Діяльність організації регулюється Законом України «Про благодійництво та благодійні організації».

24 лютого 2022 року, спираючись на досвід 2014 року, уповноважені на це органи обмежили доступ до єдиних та державних реєстрів, для збереження правдивості внесених до нього відомостей, захисту персональних даних та людських життів.

Сьогодні реєстрацію Благодійної організації проводить державний реєстратор ЦНАП або ж нотаріус. Звертаю увагу на те, що нещодавно набули чинності зміни у Постанові Кабінету Міністрів від 6 березня 2022 р. № 209.

За державну реєстрацію Благодійної організації  адміністративний збір наразі не справляється.

Отже, перед державною реєстрацією необхідно визначитися із видом Благодійної організації, вони є наступні:

  • Благодійне товариство – в складі не може бути менше ніж два засновники, діє на підставі статуту;
  • Благодійна установа – установчим актом визначаються активи, які засновники передають до установи для досягнення встановлених цілей діяльності;
  • Благодійний фонд – має одного або декількох учасників і ними управляється, які не мусять передавати ніяких активів, для досягнення цілей цієї організації, діє на підставі статуту.

Після обрання виду Благодійної організації, найменування, юридичної адреси, Голови/Правління організації, Наглядової ради (за потреби) засновники проводять Загальні збори і документують це Рішенням/Протоколом про державну реєстрацію Благодійної організації. Далі починається підготовка відповідних документів до подання та проведення процедури реєстрації.

Хочу зазначити, що після отримання Виписки із ЄДР, що свідчить про державну реєстрацію Благодійної організації необхідно отримати, в територіальних органах податкової служби, статус неприбутковості.

З моменту отримання всієї відповідної документації щодо проходження процедури реєстрації і взяття вас на облік держаними органами, відкриття банківського рахунку можна сміло починати провадити офіційну діяльність.

Фахівці корпоративної практики ЮК «Приходько та партнери» з радістю проконсультують Вас по всіх питаннях і нюансах реєстрації організації та швидко підготують всю необхідну документацію.

Також ми надаємо таку послугу повністю «під ключ». Тож скоріше звертайтеся до нас, щоб ще більше наблизити нас до перемоги.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, Азії та Ближнього Сходу.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація