Особливості оподаткування в Румунії 2024: мікрокомпанії
E-mail
vietinchuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-66

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз

Особливості оподаткування в Румунії 2024: мікрокомпанії

Час прочитання: 3 хв.

Румунія, як член Європейського Союзу, постійно вдосконалює свою систему оподаткування, щоб відповідати вимогам часу та забезпечити сталий розвиток економіки.

У 2024 році Румунія впроваджує оновлення в системі оподаткування, які вплинуть на громадян, бізнес та інвесторів.

Контроль з питань оподаткування у Румунії здійснює Національне агентство з фіскального адміністрування та місцеві податкові органи.

Отже розглянемо ключові аспекти цих змін та їхні наслідки.

Правові аспекти мікрокомпаній

Ставки корпоративного податку у Румунії можуть відрізнятися і вони розподіляються між стандартною ставкою оподаткування та податковим режимом, що застосовується до мікрокомпаній.

У Румунії, мікрокомпанія - це підприємство, яке має обмежений обсяг діяльності та доходів.

Конкретні параметри, що визначають підприємство як мікрокомпанію, встановлюються законодавством Румунії і можуть змінюватися з часом, але наразі основні можуть включати таке:

  • Обсяг доходів: Мікрокомпанії мають обмежений обсяг річних доходів, який встановлюється законодавством. Наприклад, до 2022 року, максимальний обсяг річних доходів для визнання підприємства як мікрокомпанії становив 1 мільйон євро, зараз 60 000 євро.
  • Кількість співробітників: Зазвичай, мікрокомпанії мають обмежену кількість співробітників. Сьогодні це може бути 1 засновник, який може виступати також у ролі директора компанії (адміністратора) або окремий найманий працівник.
  • Спрощена система оподаткування: Мікрокомпанії можуть мати певні пільги або спрощену систему оподаткування, яка дозволяє їм зменшити податкове навантаження та спростити ведення обліку.
  • Обмежені адміністративні вимоги: Мікрокомпанії можуть мати менші адміністративні обов'язки порівняно з більшими підприємствами, що дозволяє їм сконцентруватися на основних аспектах своєї діяльності.

Корпоративний податок

Корпоративний податок розраховується щокварталу, а за перші три квартали року компанія повинна буде розрахувати та подати податкові декларації не пізніше 25 числа наступного місяця після закінчення кожного кварталу.

Водночас, спосіб, у який компанії доведеться сплачувати корпоративний податок у Румунії, буде відрізнятися залежно від місця проживання - це є одним із основних аспектів, які мають вирішальне значення для цього типу податку.

Спрощений режим оподаткування мікрокомпанії застосовується з початку фінансового року (збігається з календарним).

Основні аспекти ставки корпоративного податку для мікрокомпаній такі:

  • Для мікрокомпаній може застосовуватися податок 1%, якщо оборот компанії становить менше 60 000 євро;
  • Базова ставка корпоративного податку в Румунії становить 16%;
  • Ставка податку 1% застосовуватиметься, якщо компанія має принаймні 1 працівника, тоді як у випадку мікрокомпаній без працівників податок становитиме 3%;
  • якщо мінімальний акціонерний капітал компанії становить щонайменше 45 000 леїв (приблизно 9 300 євро) і в ній є щонайменше 2 співробітники,
  • компанія може вибрати стандартну ставку корпоративного податку в Румунії, навіть якщо її оборот до 60 000 євро;

Існує також категорія ставки податку, яка відноситься до доходів нічних клубів та гральних закладів, де такі компанії можуть сплачувати або 5% від річного доходу, або 16% від оподатковуваного прибутку (компанія повинна буде сплатити ту суму, яка більша).

Отже, оновлення системи корпоративного податку у Румунії має великий потенціал для стимулювання економічного зростання та залучення інвестицій.

Мікрокомпанії повинні бути готові до цих змін та враховувати їх при розробці своїх податкових стратегій для досягнення успішного функціонування та сталого розвитку.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
vietinchuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-66

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація