E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ОСОБЛИВОСТІ НАБУТТЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ ДЛЯ ГРОМАДЯН ТАДЖИКИСТАНУ

Необхідність вирішення проблеми подвійного чи множинного громадянства на території України звучить достатньо часто, але керуючись нормами українського законодавства, на сьогоднішній час, Україна визнає тільки одне громадянство – українське, а тому, іноземний громадянин, який подає документи на набуття громадянства повинен бути готовий до проходження процедури виходу з громадянства своєї «рідної» держави.

Керуючись нормами міжнародного права, яке завжди в пріоритеті над національним законодавством, будь-яка особа має право на зміну свого громадянства, але вона може не завжди реалізувати його.

Це в першу чергу стосується Російської Федерації, в якій оформлення виходу з громадянства РФ в будь-якому форматі, майже неможливий.

Міжнародні договори України, мають пріоритет над нормами Закону, тобто нормами внутрішнього національного законодавства. Дане правило зумовлює можливість застосування інституту подвійного громадянства в Україні через укладання двосторонніх міжнародних договорів, за якими подвійне громадянство визнається обома сторонами договору угоди. У той же час, двосторонні угоди України з питань громадянства, укладені з рядом держав, спрямовані й на уникнення випадків подвійного громадянства.

Однією з таких Угод, укладених Україною є Угода між Україною і Республікою Таджикистан про спрощений порядок зміни громадянства громадянами України, які постійно проживають в Республіці Таджикистан, і громадянами Республіки Таджикистан, які постійно проживають в Україні.

Основними завданнями даної Угоди було уникнення порушення права особи на зміну громадянства, прагнення уникнути випадків безгромадянства чи подвійного громадянства.

Відповідно до даної Угоди – всі громадяни Таджикистану, які отримують громадянство України в момент отримання українського громадянства втрачають своє громадянство Таджикістану. Органи міграційної служби в момент видачі документу про підтвердження набуття громадянства України, вилучають оригінал закордонного паспорту Таджикистана та самостійно передають його разом з Повідомленням про факт оформлення українського громадянства до дипломатичних представництв Таджикистану, що і підтверджує факт втрати громадянства Таджикистану.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація